חדשות רמב"ם

​מגדל התגליות והמחקר של רמב"ם יוצא לדרך

תאריך פרסום: 30/06/2015

הנהלת בית החולים רמב"ם מברכת על ההסדר שהושג בין המדינה לקמ״ר (קידום מרכזים רפואיים), בנוגע להקמת מגדל התגליות הרפואיות.​

הדמיית המגדל 
באדיבות משרד מושלי אלדר אדריכלים בע"מהדמיית המגדל באדיבות משרד מושלי אלדר אדריכלים בע"מ

״אנו רואים בהסדר פריצת דרך בהתאם ליעדי רמב"ם, ואבן דרך משמעותית שהושגה, הודות להבנה של צרכי רמב"ם במשרדי האוצר והבריאות״, אמר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, והוסיף: ״ההסדר החדש מקרב אותנו להשגת היעדים של בית החולים בתכנית המחקר והפיתוח אך המלאכה עוד רבה״.

במסגרת ההסדר הוגדר היעוד של המגדל למטרות מחקר רפואי יישומי. קמ״ר תמשיך לפעול כחברה לתועלת הציבור, כאשר 30 אחוז מהמניות יוחזקו על ידי תאגיד הבריאות ובדירקטוריון ישבו, בנוסף לדירקטורים מטעם הציבור, גם שלושה דירקטורים מטעם המדינה, כאשר אחד מהם הוא מנהל בית החולים ושני האחרים ממונים בתהליך מובנה, שמערב גורמים ציבוריים אקדמיים וממשלתיים.

בבניין המחקר ימוקמו מרכזי מחקר של בית החולים ושל גופים מחקריים נוספים בהתאם להסכמות שהושגו. יתכנו גם מיקום של חברות הזנק וחברות חממה בתחום הטכנולוגיה הרפואית, ויש כוונה גם להגיע להסדרים עם הטכניון ואוניברסיטאות נוספות בתחום המחקר.

מגדל התגליות הרפואיות הוא חלק מרכזי בחזון רמב״ם שעוצב לפני יותר מ-10 שנים, הכולל רפואה ציבורית מצוינת לכל, מחקר פורץ דרך עם יישומים טכנולוגיים, הוראה בתחומי הרפואה והמקצועית הנלווים וביטחון לעם ישראל באמצעות בית החולים התלת-קרקעי הממוגן על שם סמי עופר.

רוצים לראות איך ישתלב המגדל העתידי בנוף של רמב"ם? הנכם מוזמנים לצפות בהדמיות באדיבות משרד מושלי אלדר אדריכלים בע"מ.