חדשות רמב"ם

המשחה החברתי ה-2 יוצא לדרך לטובת מחקר מציל חיים ברמב"ם

תאריך פרסום: 15/05/2017
המסורת נמשכת: מאות שחיינים מהארץ ומהעולם יזנקו גם השנה לים הפתוח וייקחו חלק במשחה שנועד להעלות את המודעות למקרי מוות לבבי פתאומי בילדים ובצעירים. השנה תשתתף במשחה גם שחיינית אולימפית ידועה ששותפה לכמה שיאי עולם. רוצים לקחת חלק במשימה החשובה? הירשמו כבר עכשיו ל"שוחים מהלב - כף כרמל"
בתמונה: ​לוי גרצברג, מיוזמי האירוע, 
גיא כהן ופרופ' רפי ביאר, מנהל 
רמב"ם חותמים את "שוחים מהלב" 2016
צילום: פיוטר פליטרבתמונה: ​לוי גרצברג, מיוזמי האירוע, גיא כהן ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם חותמים את "שוחים מהלב" 2016 צילום: פיוטר פליטר

"שוחים מהלב – כף הכרמל", משחה בינלאומי חברתי המתקיים בים הפתוח, סביב חופי חיפה, יערך בחודש הבא זו הפעם השנייה, וצפויים לקחת בו מאות שחיינים לרבות קבוצה המגיעה מארה"ב ומהולנד, משלחת פארלימפית וכן שחיינית אולימפית ידועה, זוכת מדליות זהב. למשחה שותפים רמב"ם, עיריית חיפה וחברת שוונג, והוא מוקדש להעלאת המודעות ולגיוס מימון למחקר פורץ דרך, לניבוי ולמניעת מוות פתאומי לבבי (Sudden Cardiac Death) בילדים וצעירים. ליוזמה חברו גם "עולם המים של אורי סלע" וגורמים רבים נוספים.

בשנה שעברה השתתפו במשחה 650 שחיינים מהארץ ומהעולם, אשר לקחו חלק במקצים שונים, מכף הכרמל לאורך חופיה היפים של חיפה. ההתגייסות ההמונית הובילה לתרומתם של עשרות אלפי שקלים למטרה החשובה, אך היעד עדיין רחוק.

אחד המשתתפים שמשכו את תשומת הלב העיקרית במשחה הראשון, היה גיא כהן, שלפני 15 שכל את בתו נטע בת השש. ביומה הראשון בכיתה א' נטע התמוטטה ללא כל התראה ונפטרה מדום לב. כהן סגר מעגל כשהשתתף במשחה "שוחים מהלב" האחרון וקבע שיא: הישראלי הראשון ששחה אי פעם 24 שעות ברצף במים פתוחים לאורך יותר מ-70 ק"מ, הכל במטרה להעלות את המודעות למוות פתאומי אצל ילדים. גם השנה ישתתף כהן במשחה.

צפו בסרטון כדי להכיר גיבור ישראלי"אנו יודעים לסייע למטופלים רבים המגיעים לביה"ח על רקע של מחלות לב, אך עדיין ישנם כלים בתחום רפואת הלב שאנו צריכים לפתח", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "מחקר ופיתוח פרוטוקולים ותרופות חדשות יוכלו לסייע לנו הבין את המנגנונים הללו טוב יותר ולהציל חיים. הצטרפו אלינו ובואו לתמוך במטרה. בואו לשחות אתנו מכל הלב".

מחלות הלב השונות, ביניהן מוות לבבי פתאומי, עדיין מהוות את הגורם מספר אחת למוות בארה"ב ובעולם המערבי בכלל. כאשר מדובר בהפרעות לבביות על רקע גנטי לא מאובחן, החולה, מבוגר או צעיר, לא מקבל שום סימני אזהרה לפני הרגע הקטלני, מה שהופך את המניעה לקשה יותר. בימים אלו רמב"ם מקדם מחקר רב תחומי, המשתף פעולה בין חוקרים מצטיינים, מומחים מרמב"ם, חוקרים מהטכניון וגופים מובילים מהתעשייה הביו-רפואית בסביבת בית החולים. מחקר זה יכול לתרום להתפתחות וליישום של שיטה חדשנית, מניעתית וטיפולית, לבעלי סיכון גבוה למוות פתאומי, בעולם כולו.

לפרטים נוספים ולהרשמה - לחצו כאן
רוצים לתמוך במטרה הראויה? רק
תקליקו כאן​