חדשות רמב"ם

המדינה חוגגת וגם אנחנו

תאריך פרסום: 09/04/2018

רמב"ם מציין 80 שנות פעילות

רגע לפני פתיחת חגיגות שנת ה-70 למדינת ישראל, בית החולים הגדול בצפון מציין את העשור השמיני לפעילותו והפיכתו לאחד מסמליה הבולטים של המדינה. שנת ה-80 לפעילות הקריה הרפואית רמב"ם תצוין לאורך כל השנה, כאשר שיאה יהיה באירועי פסגת הרמב"ם - הכנס הבינלאומי השנתי של בית החולים. לכבוד שנת ה-80 עיצבה מחלקת השיווק של בית החולים לוגו ייעודי וצבעוני המשקף 80 שנות פעילות, מצוינות והישגים. 

בתמונה: חזית בית החולים-מבט מהים 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: חזית בית החולים-מבט מהים צילום: פיוטר פליטר.

בשנת 1938 חנכו הבריטים בית חולים ממשלתי חדש בחיפה, כדי לשרת את צמרת השלטון ולהתכונן למלחמה שאיימה לפרוץ באירופה. שמונה עשורים לאחר מכן, אותו בית חולים הפך למתווה דרך ברפואה ישראלית ולבית החולים של צפון המדינה. התפתחותו וצמיחתו של רמב"ם שזורות בקשר הדוק עם זו של מדינת ישראל, ופרקים בתולדותיו של בית החולים הפכו לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המדינה.

"80 שנות עשיה רפואית מצוינת ללא פשרות, שמונים שנות הישגים והצלחות שנגעו בחייהם של רבים, שמונה עשורים של רפואה ישראלית בשיא תפארתה, נזקפים לזכותם של בני משפחת רמב"ם לדורותיה", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "מבית החולים שלנו יצאו מחקרים פורצי דרך, פיתוחים טכנולוגיים ששינו את תפיסות הטיפול הרפואי ושיתופי פעולה עם גורמים מובילים בתחומים שונים שהשפיעו על חייהם של רבים בארץ ובעולם. הצמחנו דורות של מנהיגים בתחום הרפואה, מחנכי הדורות הבאים וחוקרים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם. בהשראת הרמב"ם, שעל שמו נקרא בית החולים, הפכה עבודתנו לשליחות וגשר בין אנשים, עמים ותרבויות. חזון בית החולים מציב את 'האדם במרכז' כתפיסת עולם, הן את המטופל והן את העובד. אין לי ספק שגם בשנים שיבואו רמב"ם ימשיך לתת דוגמא ולהוות מוביל ופורץ דרך בכל התחומים".