חדשות רמב"ם

החלום הבלתי נתפס לילד מאושפז: לשחק קט רגל עם אגדות "בארסה"

תאריך פרסום: 07/09/2023 14:00
זה מסוג הדברים שכמה ילדים יזכרו ויספרו גם כשהם יהיו סבים לנכדים בעצמם: היום שבו הם שיחקו מסירות ופסים עם ריבאלדו, סאביולה ועוד שחקני עבר  מיתולוגיים מקבוצת הכדורגל המפורסמת בעולם – ברצלונה.

 


בתמונות: צוות השירות לליווי רוחני ברמב"ם בבתי המרקחת הפואטיים שפעלו היום במרכז הרפואי. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.
בתמונות: צוות השירות לליווי רוחני ברמב"ם בבתי המרקחת הפואטיים שפעלו היום במרכז הרפואי. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.

וזה קרה פה בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם – נבחרת האגדות של ברצלונה הגדולה שהגיעה ארצה לסיור שכולל משחקים נגד שחקני עבר ישראלים של מכבי חיפה ומכבי תל אביב. בזכות מאמץ של אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה שמארחת את הקבוצה בעיר, הסכימו הכוכבים להקדיש שעה שלמה לסיור המרגש בבית החולים והכל כדי לרגש ילדים מטופלים ולהותיר להם זיכרון בלתי נשכח. 


כדורגל, כך אומרים, היא דת בינ"ל וכאשר המעליות נפתחו היום בצהריים בקומת מרפאות החוץ של בית החולים רות לילדים ראו עד כמה הדבר נכון: עשרות ילדים , חלקם עם חולצות של ברצלונה, חלקם מחוברים לעירוי, כאלה משמוחזקים על ידי ההורים -  שעטו לעבר שחקני הכדורגל כדי לזכות בצילום ותשומת לב. היו שם ילדים חובשי כיפות, ילדים עם לבוש דרוזי מסורתי, ואפילו ילדים מעזה ומשכם – כפי שבעיות הבריאות לא מבחינות בין דם לדם – כך גם הכדורגל, וזו הגדולה שלו – הוא מעל לפוליטיקה ולדת, כאשר אתה עומד מול ריבאלדו, או מחליף מסירות עם סאביולה. ושחקני "בארסה" התמסרו לילדים – שיחקו איתם קט רגל, חתמו על חולצות וכדורים, התחבקו עם ילדים והצטלמו בסבלנות אין קץ. הם הגדילו לעשות ואחרי שסיימו את פרק הסיור המתוכנן במרפאות החוץ של בית החולים לילדים, הם עלו אל המחלקה לאונקולוגית ילדים והקדישו  תשומת לב מיוחדת לילדים המרותקים לכיסאות גלגלים ועירויים. לעילי פלק משדה יעקב שבעמק יזרעאל, שרק אתמול אושפז במחלקה הביקור עשה את היום. עילי בן ה 12 משוגע על כדורגל, הוא משחק ביישוב וגם משמש כעוזר מאמן בקבוצה המקומית והיה לו קשה לקום בבוקר. אביו נתנאל מספר בהתרגשות שכאשר שמע ששחקני "בארסה" מגיעים לסיור הוא קם מהמיטה, ושהצילום עם הכוכבים הנערצים פשוט העמיד אותו על הרגליים. כאמור – הכוח המופלא של הכדורגל. 

את הביקור של קבוצת בארסה בישראל ארגנה חברת MTR7

קליפ ביקור שחקני העבר של ברצלונה>>