חדשות רמב"ם

רגע לפני הידוק הסגר: פרויקטור הקורונה, פרופ' אש, מבקר במתחם הטיפול בחולי קורונה ברמב"ם

תאריך פרסום: 07/01/2021 12:00

פרופ' אש פגש את נציגי הנהלת רמב"ם, בראשם דר' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, אשר סקר בפניו את התמודדות המרכז הרפואי עם הקורונה, במיוחד מאז החל הגל השלישי ואיתו העלייה בתחלואה.

בתמונות: דר' הלברטל ופרופ' אש בסיור בחמ"ל.  צילום ו-ווידאו: הקריה הרפואית רמב"ם.בתמונות: דר' הלברטל ופרופ' אש בסיור בחמ"ל. צילום ו-ווידאו: הקריה הרפואית רמב"ם.

בתום ישיבת עדכון קצרה, יצאו פרופ' אש ודר' הלברטל לסיור בחמ"ל הפיקוד של רמב"ם על המתקן התת-קרקעי לטיפול בחולי קורונה, שם פירט דר' הלברטל בפניו על האופן שבו פועל המתחם, על השילוב של טכנולוגיות מתחום התעשייה הצבאית והייט-טק הישראלי בטיפול בחולים, על האתגרים והתמודדויות שהצוותים חווים ועל שילוב חיל הרפואה במסגרת "כתר צה"ל" בטיפול באזרחים, מחלקה אשר שבה ונפתחה שוב ברמב"ם לפני מספר ימים.

פרופ' אש בסיור במתחם התת-קרקעי לטיפול בקורונה ברמב"ם.


במהלך הביקור בחמ"ל הפיקוד נרשם רגע מרגש, כאשר דר' שפרה אש, מנהלת המחלקה להמטולוגיה ואונקולוגית ילדים והשתלות מח עצם ביה"ח "רות" לילדים ברמב"ם ורעייתו של פרופ' אש, ניצלה את ביקורו בבית החולים ופגשה אותו. "בין לוחות הזמנים התובעניים של שנינו, אנחנו לא מצליחים כמעט להיפגש", אמרה דר' אש בחיוך.

המפגש בין פרופ' אש לרעייתו, דר' אש ברמב"ם

בתום הסיור בחמ"ל ירדו פרופ' אש ודר' הלברטל לסיור בבית החולים התת קרקעי ברמב"ם, מתקן ייחודי, הגדול מסוגו בארץ לטיפול בקורונה. תחת מיגון, סיירו השניים בין מחלקות הכתר השונות, כשפרופ' אש נחשף לחוויית הטיפול והשהייה מתחת לאדמה.
"רמב"ם מתמודד כבר תקופה ארוכה עם עומס גדול ועכשיו אתם נמצאים בשיא", אמר פרופ' אש במעמד הביקור, "התרשמתי מאוד ממה שראיתי, מהארגון, מהמוכנות מהמקצוענות, מהשימוש באמצעים מתקדמים. זה נראה מדהים. כל הכבוד על העשיה לאורך כל התקופה. אני בטוח שזה גם בא לידי ביטוי בתוצאות".

"אנחנו בעיצומו של גל תחלואה שלישי", אומר דר' הלברטל, "עם כמות חולים שהולכת וגדלה מיום ליום. הצוותים שלנו מותשים, אך מחויבים למטרה. עם חיסון האוכלוסיה בישראל, ורגע לפני הידוק הסגר שיתחיל היום בלילה, זה הזמן לתפוס את עצמנו בידיים וכחברה לזכור את ערך ההדדיות. שמירה על הבריאות של כל אחד מאיתנו היא שמירה על הבריאות של כולנו. אנחנו נעשה את העבודה שלנו והציבור את מה שמוטל עליו – ריחוק חברתי, הגיינה ומסיכה".

בתוך כך, ברמב"ם מטופלים בשעה זו 99 חולים במחלקוטת הכתר (קורונה), ביניהם 54 במצב קשה, 20 מתוכם מונשמים.

כשפרופ' אש פגש את דר' אש (דקה 0:15) – ביקור פרויקטור הקורונה פרופ' אש ברמב"ם: