חדשות רמב"ם

הצעיר שנפצע קשות בתאונה נפגש עם צוות רמב"ם שהציל את חייו בשטח

תאריך פרסום: 25/10/2017
​בשבת האחרונה בשעות הבוקר, נפצע אליאס כארם, בן 19 מחיפה, באורח קשה, כשהתנגש עם רכבו במשאית חונה בדרך העצמאות בחיפה. כארם, שספג חבטה עזה בבית החזה מעוצמת הפגיעה, איבד את הכרתו. לעזרתו נחלצו שלושה אחים מרמב"ם, שעברו למזלו הרב באזור לאחר שסיימו את משמרת הלילה בביה"ח, וכן שניים נוספים שהיו בדרכם אל משמרת הבוקר. אחד האחים היה מוחמד חלאילה, אח בכיר במחלקת ניתוחי לב, אשר החל בהחייאה אינטנסיבית בכארם שהיה ללא דופק. זמן קצר לאחר מכן הגיע לזירה צוות נט"ן של מד"א, אשר החל בביצוע החייאה מתקדמת בצעיר.
​צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר
צילום: פיוטר פליטר. 

​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.
לכשהגיע לרמב"ם, כשהוא מוגדר אנוש, הוכנס כארם אל חדר הלם בביה"ח, שם החל הצוות הרפואי בביצוע ניתוח חירום לתיקון קרע ברקמת הלב שלו. בתום הניתוח, שהסתיים בהצלחה, הוא פונה להמשך טיפול ביחידה לטיפול מוגבר במחלקת ניתוחי לב, ובתוך יומיים שב באופן להכרתו ויצא מכלל סכנה. התאוששותו המהירה הדהימה את הרופאים. לדבריו של פרופ' גיל בולוטין, מנהל מחלקת ניתוחי לב, הודות לתגובה המהירה של אנשי הצוות בשטח, כארם נחלץ ממצב של סיכויים גדולים למוות. 
הבוקר (יום ד', ה-25.10) הגיעו פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם והגב' גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח לבקר את כארם, אשר עדיין מאושפז במחלקת ניתוחי לב, יחד עם בכירי המחלקה והאחים שטיפלו בצעיר בשטח. "המפגש היה מרגש", אומר פרופ' ביאר, "מסביב למיטת האשפוז עמדו גורמים שונים מבין צוות רמב"ם, אשר חברו יחד להצלת חייו של בחור צעיר שכל עתידו לפניו. אני גאה במיוחד במסירות של הצוות שלנו להצלת חיים, בכל מצב ובכל זמן".