חדשות רמב"ם

רמב"ם חונך אגודת ידידים במומביי, הודו

תאריך פרסום: 23/12/2015

עשרות אלפי הישראלים שמטיילים בהודו כבר יודעים למצוא שם בית חב"ד, גסטהאוסים של ישראלים ועוד הרבה תחנות שקשורות באופן כזה או אחר למדינה שהשאירו מאחוריהם.

בתמונה: אירוע פתיחת אגודת ידידי רמב"ם בהודו. 
בני הזוג ג'יראד מימין. גילה היימס במרכז. 
צילום: יח"צ.בתמונה: אירוע פתיחת אגודת ידידי רמב"ם בהודו. בני הזוג ג'יראד מימין. גילה היימס במרכז. צילום: יח"צ.

מעכשיו יש לישראל עוד נציגות בהודו: אגודת ידידי רמב"ם נחנכה מוקדם יותר החודש בתת-היבשת ההודית, והצטרפה לששת סניפי האגודה הממוקמים ברחבי העולם. אירוע ההכרזה על הקמת האגודה התקיים בנוכחותם של חברי האגודה החדשה, מכובדי הקהילה היהודית, קונסול ישראל במומביי ונציגת רמב"ם, גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח.

את האגודה, שנפתחה במומביי, ייסדו בני הזוג יעל ורלפי ג'יראד, אשר הכירו את הקריה הרפואית רמב"ם דרך סיפור מרגש של מכרים שחייו של נכדם ניצלו בבית החולים החיפאי. בעקבות הקשר שנוצר, הגיעו לפני כחודשיים בני הזוג ג'יראד לביקור בביה"ח וזכו להכיר מקרוב את הפעילות הענפה שהוא מקיים הן ברמה הארצית והן ברמה הבינלאומית. אחד הנושאים החשובים שעניינו את בני הזוג, היה שתוף הפעולה הפורה וארוך השנים שמקיים המרכז הרפואי עם גורמי בריאות ואקדמיה שונים בהודו, במיוחד בנושא הטראומה. לאחר הביקור, שהיה מוצלח, החליטו בני הזוג להתגייס לטובת רמב"ם ולהקים אגודת ידידים בעיר מולדתם.

הקהילה היהודית בהודו מונה כ 10,000 איש, וחבריה נחשבים לאמידים ומשכילים. בני הזוג ג'יראד הינם דמויות בולטות בקהילה היהודית בעיר, ובעלי שם בקהילה ההודית בעולם כולו.
רלפי ג'יראד, אשר שימש במשך עשרות שנים כשגריר של כבוד מטעם ישראל בהודו, מקיים קשרים עם גורמים בכירים בהודו, ביניהם במפלגת הקונגרס (אחת משתי המפלגות הגדולות בהודו).

רעייתו יעל, העוסקת בדיקור סיני, תורמת רבות לקידום נושאי בריאות בקרב הקהילה היהודית בהודו ומכהנת כנשיאת ויצ"ו הודו. בנם של השניים לומד באוניברסיטה העברית בירושלים, והם נחשבים לאוהדי ישראל מושבעים. בין חברי האגודה, רופאים ומכובדים נוספים מבני הקהילה, אשר נרתמו למטרה. את הקמת האגודה מלווה פרופ' לאל בסט, אשר עד לאחרונה שימש כמנהל מחלקת כירורגית חזה ברמב"ם. פרופ' בסט, מנתח בעל שם עולמי, נחשב לאחד מבניה המכובדים והידועים של הקהילה היהודית בהודו.