חדשות רמב"ם

אפילפסיה: אפשר לחיות עם זה מצויין

תאריך פרסום: 21/03/2022 11:00

אנשי יחידת האפילפסיה של רמב"ם יצאו היום לפעילות הסברתית חיונית לתלמידי חטיבת הביניים בדלית אל כרמל שמטרתה  להסביר לבני ובנות הנוער כל מה שצריך לדעת על מחלת האפילפסיה.

במרכז התמונה : בחולצה וורודה אביבה בהגי פלדמן, מימין לה פרופ בניפלא, ובמרכז ראשהמועצה רפיק חלבי. המנהלת גב' אימאן חליפה מימיןבמרכז התמונה : בחולצה וורודה אביבה בהגי פלדמן, מימין לה פרופ בניפלא, ובמרכז ראשהמועצה רפיק חלבי. המנהלת גב' אימאן חליפה מימין

את המחלה, שסובלת מסטיגמות לא נכונות ומזיקות, ניתן לאתר לעיתים ב 1 מתוך 100 ילדים ובאבחון ובטיפול נכון ניתן לקיים אורח חיים שגרתי לחלוטין. ואת זה פרופ' מוני בניפלא, אחד מהמומחים הגדולים לאפילפסיה, ד"ר שרית רביד נוירולוגית ביחידה ואביבה בהגי פלדמן, שניהם מהיחידה ברמב"ם - באו להסביר בחטיבת הביניים קופטאן חלבי בדלית אל כרמל. פרופ' בניפלא ואביבה פלדמן התלהבו מהאירוח והפתיחות להסברה על אפילפסיה מראש המועצה רפיק חלבי ומנהלת בית הספר הגב' אימאן חליפה. במהלך הביקור לבשו התלמידים חולצות עם מסרים להעלאת המודעות לאפילפסיה ובית הספר עוטר בצבע סגול שמסמל את שבוע האפילפסיה שמצויין כיום ברחבי העולם. עוד השתתפו במפגש עם התלמידים גם יו"ר עמותת אייל - אלעד מאור, ועומרי רגב - שהשתתף בתחרות נינג'ה ישראל ושאובחן בילדותו כחולה באפילפסיה.