חדשות רמב"ם

​רופאים מ-22 מדינות צפו בצוות רמב"ם מנתח

תאריך פרסום: 15/11/2016

חיפה על המפה: עשרות כירורגים בכירים מתחום הפה והלסת, התכנסו לאחרונה בשוויץ, כדי לצפות, בשידור חי, בצוות רמב"ם מבצע ניתוחים אנדוסקופים מורכבים

בתמונה: צוות מחלקת כירורגית פה ולסתות
ברמב"ם מנתחים ומשדרים לשוויץ. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: צוות מחלקת כירורגית פה ולסתות ברמב"ם מנתחים ומשדרים לשוויץ. צילום: פיוטר פליטר.

כינוס בין לאומי שהתקיים לאחרונה, בג'נבה שבשוויץ, עסק בנושא של אנדוסקופיות של בלוטות הרוק. במסגרת הכינוס, בו נכחו עשרות רופאים בכירים מ- 22 מדינות שונות, נבחרה המחלקה לכירורגית פה ולסתות בקריה הרפואית רמב"ם בניהולו של פרופ' עדי רחמיאל, לשדר ניתוחים אנדוסקופים מורכבים ישירות מחדרי הניתוח של מחלקת פה ולסת בחיפה, לאולם ההרצאות בשוויץ.

את הניתוחים האנדוסקופים המורכבים ביצעה בשידור חי ד"ר הילה קליין, רופאה בכירה במחלקה לכירורגית פה ולסתות ברמב"ם, אשר נחשבת מומחית בתחום האנדוסקופיה של בלוטות הרוק על פי הקריטריונים האירופאים ולה ניסיון של מאות מקרים.

הניתוחים המורכבים שבוצעו בשידור חי לג'נבה הסתיימו בהצלחה רבה וזכו לעניין גדול מצד הרופאים אשר לקחו חלק בכנס.

אנדוסקופיה של בלוטות הרוק מאפשרת הוצאת אבנים, ממצאים פתולוגים ופתיחת חסימות בצינוריות בלוטות הרוק בגישה זעיר פולשנית, ללא צורך בניתוחים נרחבים או חתכים חיצוניים כפי שהיה נהוג בעבר.

ישראל נחשבת לאחת המדינות המתקדמות בעולם בתחום האנדוסקופיה של בלוטות הרוק. בזכות השימוש בשיטה האנדוסקופית והכירורגיה הזעיר פולשנית ישנה ירידה ניכרת בצורך בכריתת בלוטות הרוק בשל תחלואה חסימתית.

ניתוח בשידור חי. כך זה נראה מהצד שלנו - צפו בסרטון
צילום ועריכה: עופר גולן, דוברות רמב"ם.