חדשות רמב"ם

רמב"ם מציין את יום המעשים הטובים

תאריך פרסום: 24/03/2015

יום המעשים הטובים, אשר חל היום בישראל, הפך בשנים האחרונות לחגיגה של עשיה חברתית והעלאת המודעות למען התרומה לזולת. ברמב"ם מקיימים מסורת של פעילויות מגוונות במחלקות בית החולים לציון היום שכולו נתינה!​

בתמונה: פעילויות יום המעשים הטובים 
בביה"ח "רות" לילדים שברמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: פעילויות יום המעשים הטובים בביה"ח "רות" לילדים שברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.

החל משעות הבוקר נתקלו העוברים והשבים בשטחי רמב"ם בפעילים מטעם ביה"ח וגורמים נוספים, שחברו לציון יום המעשים הטובים. בלובי בנין האשפוז הראשי העמיד צוות החייאה של רמב"ם, ובראשו מתאמת ההחייאה של ביה"ח אילנה דודלס, עמדות לתרגול המיומנות החשובה ומצילת החיים, בהן העבירו המדריכים תרגולים למעוניינים באמצעות בובות תרגול משוכללות. לא רחוק משם ניתן היה למצוא בני ובנות שירות לאומי וסטודנטים לרפואה אשר קיימו פעילות להעלאת המודעות לחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים. בקניון סגול שברמב"ם העמיד בנק הדם של ביה"ח עמדות לתרומת דם, אשר זכו להיענות גדולה. לצדם מוקמו תחנות נוספות, בהם פעלו סטודנטים לרפואה אשר בצעו בדיקות לחץ דם לעוברים והשבים. במרחק מה משם יכלו באי בית החולים לרכוש עבודות יד של בעלי צרכים מיוחדים בדוכני א.ד.נ.מ שילובים ויצירות של בן שירות לאומי חרש, הפועל ברמב"ם, אשר נעזר לשם כך במתרגם לשפת הסימנים.

את רוח יום המעשים הטובים יש לפזר, וכך הפעילות הגיעה גם למחלקות האשפוז ולמטופלים אשר מרותקים למיטותיהם. סטודנטים לרפואה ונציגי צוות המערך הגריאטרי ברמב"ם הגיעו למטופלים הקשישים, המאושפזים במחלקות הפנימיות כדי לציין איתם את יום המודעות. בפינות ההמתנה באזור חדרי ניתוח פגשו המשפחות הממתינות נציגים נוספים אשר חילקו להם עוגות והנעימו את זמנם.

גם הקהילה נרתמה לציון יום המעשים הטובים ברמב"ם, כאשר רבים מתלמידי ביה"ס "עירוני א'" הגיעו לביה"ח כדי לקחת חלק בפעילות. התלמידים קיבלו את הנכנסים לבניין האשפוז הראשי ברמב"ם עם שוקולדים וחומרי הסברה על מהות היום. תלמידים אחרים הסתובבו בין המאושפזים במערך האורתופדי ובמערך ההיריון והלידה בביה"ח וחילקו למאושפזים ממתקים וכרטיסי ברכה. תלמידי ביה"ס "יעדים" ומוריהם חילקו מארזי עוגיות במחלקות נוספות, ביניהן מחלקת נוירולוגיה, ובמעבדות קיבלו אנשי הצוות בלונים עם הכיתוב "יום המעשים הטובים", תרומת חברת "שמחה זה אנחנו".

פעילות נוספת התקיימה במקביל בבית החולים "רות רפפורט" לילדים שברמב"ם, שם זכו ילדי בית החולים ותלמידי בתי הספר השונים להפנינג אשר כלל בובות ענק מפלי שוקולד ובר מתוקים, תרומת I do הפקות אירועים , ופעילות מרתקת בשלוחת המדעטק שבביה"ח לילדים. בין החוגגים הסתובבו תלמידי כיתות ד'-ו' מביה"ס "עליה" שבשכונת בת גלים, אשר חילקו פרחים ליולדות ברמב"ם ולילדי ביה"ח "רות". את ההפנינג חתם אירוע מרגש לא פחות: הקרנת הסרט "טינקרבל" באולם גרדינגר שבקומת הלובי של ביה"ח "רות" לילדים, בו צפו יחד ילדים בריאים וחולים.

לדבריה של שלומית קציר, האחראית על מתנדבים ובני שירות ברמב"ם, וממארגנות יום המעשים הטובים בביה"ח, מדובר בחוויה בלתי נשכחת: "המפגש שלנו כצוות רפואי עם אנשים הוא טיפולי בעיקרו", מסבירה קציר, "יום המעשים הטובים הוא פן נוסף בקשר עם אנשים. לפעילות עם הקהילה ולמען הקהילה יש ערך מוסף של העצמת הקשר האנושי".

כך נראה יום המעשים הטובים ברמב"ם:
וידאו: נתנאל אייזיק ועופר גולן, דוברות רמב"ם.