חדשות רמב"ם

יש כבוד: רופא רמב"ם מייצג את אסיה בוועדה העולמית למומחים צעירים ברפואת כלי דם

תאריך פרסום: 25/11/2018 07:00
ד"ר ראשד אבו סאלח, רופא בכיר במחלקת כירורגית כלי דם והשתלות ברמב"ם, בראשותו של ד"ר טוני כראם, נבחר לאחרונה לשמש כנציג ישראל ואסיה בוועדה המאגדת מומחים צעירים מכל העולם, בתחום אנגיולוגיה (רפואת כלי דם). הוועדה, אשר פועלת תחת האיגוד הבינלאומי לאנגיולוגיה, מונה כ-450 חברים, כאשר ד"ר אבו סאלח נבחר גם לשמש כסגן היושב ראש של וועדה זו לשלוש השנים הבאות. 
בתמונה: ד"ר ראשד אבו סאלח | צילום: יח"צ.בתמונה: ד"ר ראשד אבו סאלח | צילום: יח"צ.
הבחירות התקיימו במהלך הכינוס השנתי של ה- IUA – International Union of Angiology , שהתקיים בבייג'ינג שבסין. האיגוד נוסד ב- 1950 ומאחד בתוכו את תחום הביולוגיה והרפואה הווסקולארית, הכירורגיה הווסקולארית והאנדו-וסקולארית ופלבולוגיה (אבחון וטיפול במחלות הוורידים). זהו הכינוס ה- 28 במספר, שנערך לראשונה  בסין (פעם שניה באסיה),  ובמקביל אליו נערך הכנס ה- 14 של האיגוד הווסקולארי הסיני.
 
בכינוס השתתפו מספר רב של מומחים מובילים בתחום כירורגית ומחלות כלי דם, אשר הגיעו מ- 58 מדינות , זאת בנוסף ליותר מ- 3,000 משתתפים מכל העולם. המשתתפים נחשפו לעבודות ומחקרים העוסקים במחלות כלי דם, התערבויות  כירורגיות פתוחות ופעולות אנדו-וסקולאריות.
 
ד"ר אבו סאלח הציג מחקר משותף למחלקת כירורגית כלי דם ברמב"ם וליחידה לרדיולוגיה פולשנית בביה"ח, בניהולו של ד"ר עמוס עופר, העוסק בהצלחתן של פעולות אנדו -וסקולאריות מתחת לגובה הברך בחולים עם איסכמיה מתקדמת ברגל וזאת ללא נוכחות עורקי מטרה פתוחים. העבודה הוצגה במסגרת תחרות בין חוקרים צעירים, בני פחות מ- 40 שנים, ובהמשך גם בכינוס הכללי. 
 
"המחקר שנערך ברמב"ם עורר ענין רב בקרב המשתתפים", מציין ד"ר אבו סאלח, "נראה שלניסיון שצברנו פה יש ערך גדול מבחינת שיתוף ידע והבנת מנגנוני טיפול בחולים כאלה, לא רק בבית החולים שלנו אלא גם מעבר לגבולות המדינה. במסגרת התפקיד החדש שלי אני בהחלט מתכוון לפעול רבות לטובת העניין ולהפוך את הידע שלנו לשימושי עבור רבים אחרים".