חדשות רמב"ם

המטופל מעל הקול - פרויקט "Safe & Sound", במחלקה ההמטולוגית של רמב"ם​

תאריך פרסום: 07/09/2015

אתמול התקיימה ברמב"ם פעילות Safe & Sound, במסגרתה חולקו לכל המטופלים ערכות שמע איכותיות וקוד קיו אר אישי, דרכו יוכלו לבחור את רצועת המוסיקה המתאימה להם – בכל מקום ובכל עת. רצועה מהחיים – גרסת רמב"ם.​

בתמונה: סיון ויצפלד שרה למטופלים
קרדיט צילום: דורון גולן.בתמונה: סיון ויצפלד שרה למטופלים קרדיט צילום: דורון גולן.

"האם יש לכם רעיון או פתרון לצורך אמתי של המטופלים שלכם?", שאל המרצה וחוקר חכמת ההמונים ליאור צורף לפני מספר חודשים בכנס שנערך לציון 12 שנות פעילות ל"רוש מושיטה יד", פרויקט הדגל של חברת התרופות רוש ישראל. כל יושבי האודיטוריום – אנשי צוותים רפואיים מכל רחבי הארץ, שלפו את הניידים, סימסו את תשובתם בו במקום ולאחר מכן דירגו את התשובות המוצלחות ביותר של עמיתיהם. לאחר מספר דקות הוקרנה על גבי המסך רשימה קצרה של הרעיונות המובילים והפופולאריים. בין השלישייה המובילה ניצב הצורך להפיג את המתח, ההמתנה והחרדה בעת הטיפולים ולהסיח את הדעת בזמן השהות בבית החולים, באמצעות מוסיקה מרגיעה ושירים.

הצוות הרפואי של הקריה הרפואית רמב"ם, ו"רוש מושיטה יד", הפרויקט החברתי של חברת רוש ישראל לקידום רווחתם של החולות והחולים ובני משפחותיהם, הרימו יחדיו את הכפפה – והשבוע הגיע פרויקט Safe & Sound גם אל המחלקה ההמטולוגית בביה"ח: כל מטופל במחלקה קיבל ערכה קומפקטית ובה אזניות אישיות, וקישור לאתר "רוש מושיטה יד", בו המתינו לו רצועות מוסיקליות, לבחירתו. את הפרויקט הייחודי ליוותה הזמרת סיון ויצפלד, אשר נגנה ושרה למטופלי המכון ההמטולוגי ברמב"ם.

לדבריו של ד"ר נתנאל הורוביץ, מנהל היחידה לטיפול יום במכון ההמטולוגי בביה"ח, מדובר בפעילות חשובה התורמת לטיפול: "השימוש באפליקציה החדשה משפר בצורה משמעותית את מצב הרוח של המטופל – בזמן הטיפול, ואף לאחריו", מסביר ד"ר הורוביץ, "יש חשיבות גדולה לתחושת המטופלים, למצב הנפש ולרגש. כל אלו ידועים כגורמים התורמים להצלחת הטיפול התרופתי".

בהמשך צפוי הפרויקט להתרחב למחלקות נוספות ולמרכזים רפואיים נוספים ברחבי הארץ.