חדשות רמב"ם

יום המעשים הטובים 2016 ברמב"ם

תאריך פרסום: 16/03/2016

עשרות מתנדבים הגיעו הבוקר (יום ג', ה-15.3) לקריה הרפואית רמב"ם כדי לקחת חלק בפעילויות השונות שהתקיימו בביה"ח לציון יום המעשים הטובים שחל היום.

בתמונה: טיפוח במחלקות הנשים.
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​בתמונה: טיפוח במחלקות הנשים. צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​

בלובי הבניין הראשי של רמב"ם הוצבו דוכנים שונים כדי להעלות את המודעות לנושא התרומה בקרב ציבור המבקרים והעובדים. בין הדוכנים ניתן היה למצוא: דוכן להתרמת דם של מד"א, דוכן החתמה על כרטיסי אד"י ודוכן למכירת מוצרים אשר נעשו על ידי פגועי נפש המועסקים במסגרת פרויקט "שווים". לצדם הקים צוות רמב"ם שלושה דוכנים: האחד – דוכן לתרגול מיומנויות החייאה בעזרת בובה חכמה ובהדרכת צוות החייאה המיומן של ביה"ח, בראשותה של אילנה דודלס, דוכן לבדיקת מדידת BMI ואחוזי שומן שתופעל על ידי סטאז'רים של המחלקה לתזונה קלינית ודוכן לבדיקת לחץ דם ומדדים נוספים שהופעל על ידי סטודנטים לרפואה ברמב"ם.

בנוסף, הגיעו המתנדבים למחלקות בית החולים ושימחו את המאושפזים הקשישים בפנימיות.
תלמידי כיתת י', מגמת ביולוגיה בתיכון ע"ש עפו פאעור שבשעב שבצפון הגיעו אף הם, כשהם לבושים בחולצות לוגו, כדי לחלק ממתקים ומתנות למאושפזי ביה"ח. גם תלמידי בתי הספר רבין בקרית ים, שפרעם ועירוני א' שבחיפה, לקחו חלק בפעילות הענפה.

מוקדם יותר השבוע, הגיעו תלמידי מגמת עיצוב וטיפוח בתיכון "יעדים" שבכפר ביאליק, כדי להעניק יום טיפוח ופינוק בהתנדבות לנשים המאושפזות במחלקת נשים וביחידה הגניקו-אונקולוגית. את הפרויקט ריכזו עו"ס לירון בנימין ועו"ס שגית זאבי מהשירות הסוציאלי ברמב"ם, בשיתוף עם רכזת המגמה בתיכון מרינה רויטמן.

חברת גרין רייד מגבע כרמל התמקמה באזור ההמתנה שליד חדרי הניתוח, וכיבדה את המשפחות בעוגות ועוגיות. הרב שמוליק טורקוב, נציג חב"ד ברמב"ם ורעייתו היו גם הם בין פעילי יום המעשים הטובים, כאשר השניים חילקו, בשם חב"ד, אותיות בספרי תורה שנכתבים בימים אלו עבור ילדי ישראל. האותיות נתנו במתנה לתינוקות שנולדו בימים האחרונים ברמב"ם ולילדים המאושפזים בביה"ח "רות" לילדים שבמתחם ביה"ח.

לדבריה של שלומית קציר, רכזת שירות לאומי, פעילות התנדבותית וקשרי קהילה ברמב"ם ומי שאחראית לפעילות יום המעשים הטובים בביה"ח, מדובר בעשייה שמחממת אל הלב: "זה פשוט נפלא לראות את כל המתנדבים הללו נרתמים לעשייה. כולם מגיעים מרקעים שונים וממקומות שונים, אך עם מטרה אחת משותפת – לגרום למטופלי ביה"ח להרגיש טוב ולשמוח".