חדשות רמב"ם

יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלות

תאריך פרסום: 03/12/2020 10:00

עוצרים ושואלים: רמב"ם מקדם נגישות בטיפול רפואי


 

צילום: עופר גולן.צילום: עופר גולן.

פזית גלבר, אחות אחראית במחלקת הרדמה וחדרי הניתוח של רמב"ם היא אמא לשלושה: מורן, נועה ובנה הבכור עומר, אשר אובחן בגיל שנה ושמונה חודשים כאוטיסט.
החיים עם עומר לימדו את פזית, תוך כדי תנועה, איך להתמודד עם האתגרים שהתגלו בחיי היום יום.

רגע לפני ציון יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות אנשים עם מוגבלות, אשר חל מחר (יום ה', ה-3.12.20), פזית מתייצבת מול המצלמה ומספרת בפתיחות על אימהות, משפחתיות והקשר המיוחד שיש לה עם בנה ומבקשת מכם: "כשאתם רואים ילד או מטופל בעל מוגבלויות, תסתכלו עליו ועל ההורה ותשאלו אותם – איך אני יכול לעזור לכם? כי לפעמים, שינוי קטן, יכול לעשות שינוי ענק".

במסגרת פרויקט צילומי שיזמו ברמב"ם, תועדו אנשי צוות, מתנדבים ומטופלים, כולם בעלי מוגבלויות שונות או קרובים לאדם בעל מוגבלות, אשר חלקו חוויות יומיומיות מנקודת מבטם, בבואם לקבל שירות רפואי, זאת במטרה להעלות את המודעות לצרכיהם מתוך חתירה לשוויון ולקבלת האחר. מאחורי היוזמה החשובה עומדים ניסים חיים, סגן מנהל רמב"ם ויו"ר ועדת נגישות בביה"ח, מרגלית סמואל, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק ורכזת נגישות ברמב"ם ואגף השיווק של בית החולים, אשר הפיק את המיזם.

20% מתושבי ישראל חיים עם מוגבלויות ומהווים נתח משמעותי באוכלוסייה. "אנשים בעלי מוגבלויות נמצאים מסביבנו", אומרים ברמב"ם, "חלקם עם מוגבלות שאינה נראית לעין. כמוסד רפואי מוביל, המטפל באנשים באשר הם, עלינו לעשות ככל יכולתנו, כדי לתת להם את ההזדמנות השווה ליהנות משירותי רפואה, בנגישות וברגישות, ולהיות חלק אינטגרלי מהסביבה. זו זכותם הבסיסית".

צפו: סיפורם של פזית ועומר בנה שאובחן כאוטיסט>>

צפו: כך רחל, מתנדבת ברמב"ם שאיבדה את השמיעה, מתמודדת עם קשיי הקורונה>>