חדשות רמב"ם

אלוף פיקוד העורף הגיע לביקור ברמב"ם

תאריך פרסום: 22/02/2016

מפקד פיקוד העורף, האלוף יואל סטריק, קיים בשבוע שעבר ביקור עבודה מתוכנן מראש בבית החולים רמב"ם. אל הביקור התלווה סגל הפיקוד הבכיר של הפיקוד. ​

בתמונה: ביקור האלוף יואל סטריק בביה"ח התת-קרקעי לשעת חירום ברמב"ם. 
צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם.בתמונה: ביקור האלוף יואל סטריק בביה"ח התת-קרקעי לשעת חירום ברמב"ם. צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם.

האלוף קיבל ממנהל בית החולים, פרופ' רפי ביאר, סקירה על פעילות בית החולים בעיתות שלום וכמו גם על פעילות רמב"ם בזמן מלחמת לבנון השנייה ואירועי חירום אחרים שבהם היה ממשק עבודה צמוד ופורה עם צה"ל בכלל ופיקוד העורף בפרט.

לאחר מכן סיירו האלוף וסגל הפיקוד בבית החולים התת קרקעי לעת חירום שנבנה ברמב"ם, מיד אחרי המלחמה, בתרומה של משפחת סמי עופר. מדובר במתקן הגדול מסוגו בעולם שמשמש בזמן שלום כחניון ענקי ובזמן חירום ניתן להפכו תוך מספר שעות לבית חולים תת קרקעי ממוגן לקליטת 2,000 פצועים. במתקן כבר מוטמעים קווי אספקת חמצן, תקשורת וגזים רפואיים, כמו גם אתרים מוכנים לחדרי ניתוח ודיאליזה. לפיקוד העורף היה חלק משמעותי בגיבוש תורת הלחימה של הפעלת המתקן.

בסופו של הסיור בחן האלוף חלק מהמתקן התת קרקעי שהוקם כהכנה לקליטה אפשרית של חולים במחלות מדבקות כמו אבולה. במהלך ביקורו אמר האלוף סטריק: "רמב"ם מהווה נכס אסטרטגי עבור מדינת ישראל. אני יוצא בתחושת ביטחון שיש פה מקום שיכול להוות דגל לאומי בזמן חירום. במהלך ביקורי התרשמתי, למדתי והבנתי שיש פה צוות חזק ומרשים ביותר."