חדשות רמב"ם

המטו-כיף: יום פעילות חווייתית במכון ההמטולוגי ברמב"ם

תאריך פרסום: 23/11/2015

מאות מכובדים, ידידי הקריה הרפואית רמב"ם, התכנסו במוצ"ש האחרון באודיטוריום מרכז הכרמל כדי לקחת חלק בערב הגאלה של אגודת ידידי רמב"ם. הכנסות האירוע – מופע בו לקחו חלק מיטב אומני ישראל – הוקדשו לרכישת ציוד ומכשור רפואי עבור בית החולים האונקולוגי החדש ע"ש יוסף פישמן, שמיועד להיפתח ברמב"ם בחודשים הקרובים. ​​

בתמונות: מטופלי המכון ביום הכיף.
צילום: פיוטר פליטר.בתמונות: מטופלי המכון ביום הכיף. צילום: פיוטר פליטר.

הפעילות, שנערכה תחת השם "המטו-כיף", כללה סדנא של נשימה מעגלית, טיפול ברפלקסולוגיה, טיפולים מפנקים של מעצב שיער, סדנא לדמיון מודרך וסדנאות יצירה לאוריגאמי, צביעת מנדלות ועוד. הפעילות כללה גם כיבוד קל ומתנות בסוף היום למטופלים. את הפעילות עצמה ערכו מתנדבים, חלקם מטופלים שטופלו בעבר במכון וחלקם מטופלים כיום במרפאה.

לדברי ויטליה ריצ'קוב, אחות מתאמת לימפומה, מיאלומה במכון, וממארגנות הפעילות, מטרת הפעילות היא לתת למטופלים חוויה נוספת ביחס למקום שבו הם מקבלים טיפול מציל חיים: "המכון ההמטולוגי ברמב"ם הוא המקום שבו המטופלים שלנו עוברים תהליך חיוני, חשוב ועוצמתי לחייהם אבל במובנים רבים הוא מאוד לא פשוט. אנחנו רוצים להעניק להם חוויה חדשה, חיובית, המתרחשת תוך כדי טיפול, ומוסיפה רגעים קטנים של אושר ושמחה".

גיא תבורי, עו"ס במכון וממארגני יום הכיף מסביר כי לפעילות מהסוג הזה יש ערך מוסף לתהליך ההחלמה של המטופלים: "לחוויה החיובית הזו ולגיבוש של החולים עם הצוות הרפואי והסיעודי יש משמעות גדולה מבחינת תהליך ההחלמה", הוא אומר, "בתפיסת הטיפול, הראייה שלנו היא הוליסטית, ומתייחסת לטיפול בגוף אבל, לא פחות חשוב מזה, גם לטיפול בנפש".

את יום הכיף ארגנו ויטליה ריצ'קוב, אחות מתאמת לימפומה, מיאלומה, עו"סים עירית קושניר, בת חן מועלם וגיא תבורי.