חדשות רמב"ם

בי"ח רמב"ם - אתר חובה לשגרירים ופוליטיקאים מחו"ל

תאריך פרסום: 12/01/2016

רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון הוא זירה מעניינת. מרכז טראומה שמרכז אליו את המקרים המורכבים והקשים ביותר, בית חולים המטפל באוכלוסייה מגוונת ורב-תרבותית, ומקום שבו שוקדים על מחקרים פורצי דרך, לצד פיתוח טכנולוגיות חדשות, יחד עם הפרטנרים המובילים בעולם.

בתמונה: שגריר שבדיה בישראל מסייר בחדרי הניתוח 
בבית החולים התת-קרקעי לשעת חירום שברמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​בתמונה: שגריר שבדיה בישראל מסייר בחדרי הניתוח בבית החולים התת-קרקעי לשעת חירום שברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​

כנראה שכל המרכיבים הללו יוצרים תמונה די מרתקת, שכן בחודשים האחרונים הפך בית החולים החיפאי לאתר אטרקטיבי במיוחד עבור שגרירי מדינות זרות, ראשי ערים, פוליטיקאים ומשלחות רפואיות המגיעות מכל העולם. המבקרים מגיעים לבית החולים, כדי לראות מקרוב את העשייה הקלינית והמחקרית שבו, להכיר גורמי מפתח ברמב"ם ולבסס קשרים מול המרכז הרפואי.

רק בחודשיים האחרונים הגיעו לביקור ברמב"ם שגרירת תאילנד, שגריר אנגליה, שגריר אורוגואי, שגריר ספרד ושגריר שבדיה, כמו גם משלחות רפואיות משגרירות אסטוניה ומהאו"ם, ראש עיריית לייפציג שבגרמניה, ומשלחת של סנטורים מבוסטון, ארה"ב. בחודשים הקרובים מתוכננים ביקורים נוספים של גורמים דומים בביה"ח.

לדבריה של ד"ר אסתי גולן, מנהלת קשרי חוץ ופיתוח משאבים בביה"ח, לעניין ההולך וגובר של גורמים דיפלומטיים ברמב"ם יש משמעות גדולה לא רק לבית החולים אלא למדינה כולה: "כשהם מגיעים לרמב"ם, הם רואים את ישראל האמיתית", מסבירה ד"ר גולן, "יש כאן זעיר אנפין של החברה הישראלית, על צדדיה היפים. זה משהו שאי אפשר להסביר במילים. צריך לבוא ולראות, וכשרואים את זה, זה משאיר חותם".

כידוע, תחום הרפואה בישראל עשה לו שם ברחבי העולם, והפך לגורם מהותי במערך ההסברה של המדינה בחו"ל. רמב"ם, אשר פועל בסביבה עתירת אפשרויות לפיתוח טכנולוגי ומחקרי, מצליח להבליט את צדדיו הייחודיים כבית חולים אוניברסיטאי ומרכז טראומה-על ולהפוך לדוגמא מובילה ליכולותיה של מערכת הבריאות הציבורית בישראל. "כאשר אנחנו מצליחים לעניין שוב ושוב את האנשים העסוקים האלה, ולגרום להם להגיע לצפון ישראל לביקור בבית חולים, אין ספק שמדובר בהצלחה שמשרתת את מטופלי בית החולים, תושבי חיפה וישראל כולה", אומר פרופ' ביאר, מנהל רמב"ם, "מדובר באנשים בעלי השפעה. היום שגרירים במדינותיהם, ובתקווה שמחר שגרירים של רצון טוב עבור ישראל".