חדשות רמב"ם

מצטיינים: פגיית רמב"ם קיבלה תעודת ההצטיינות מטעם משרד הבריאות

תאריך פרסום: 18/02/2020 10:00
בטכס הוקרה שנערך אתמול במשרד הבריאות בירושלים, הוענקה תעודת הצטיינות לצוות הפגייה של בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, זאת לאור הישגיי המחלקה כפי שהשתקפו במדד בקרת המשרד לשנת 2019.
בתמונה: צוות רמב"ם מקבל את תעודת ההצטיינות בירושליםבתמונה: צוות רמב"ם מקבל את תעודת ההצטיינות בירושלים
כזכור, פגיית רמב"ם קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בבקרה של משרד הבריאות, שנערכה בכל הפגיות בישראל. לפי נתוני משרד הבריאות, שהתפרסמו במהלך דצמבר האחרון, פגיית רמב"ם עומדת בראש רשימת הפגיות המצטיינות לשנת 2019 בהתאם לציוני בקרת המשרד בין מרכזי העל הרפואיים. ובנוסף, הפגייה של רמב"ם היא אחת משתי פגיות שגם רשמו את השיפור הגדול ביותר בין שנת 2018 ל 2019.
 
 
הטכס נערך בהשתתפותם של שר הבריאות, יעקב ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, בכירים במשרד הבריאות ונציגי רמב"ם, בראשם מנהל ביה"ח ד"ר מיקי הלברטל, מנהל הפגייה פרופ' אמיר קוגלמן ונציגים נוספים מטעם ההנהלה והמחלקה.
 
לדבריו של פרופ' קוגלמן: "ההישג המשמעותי ביותר היה הפחתת הזיהומים הנרכשים מצנתרים מרכזים לאפס זיהומים בשנה האחרונה. לאור מורכבות המקרים המאושפזים ברמב"ם, והטיפול הפולשני להם נדרשים התינוקות בשל תחלואתם הקשה, יש להישג זה משמעות רבה. כל אלו הושגו בזכות עבודה מאומצת ובלתי מתפשרת של צוות האחיות, הרופאים, מומחי מניעת הזיהומים של רמב"ם,  וההנהלה שסיפקה את האמצעים האנושיים והחומריים ותמכה בתהליכים שעברה מחלקת טיפול נמרץ ילודים ופגים ברמב"ם בשנים האחרונות" .
 
הפגייה ברמב"ם נחשבת למרכז על בשל כמות הלידות בה, ובעיקר בשל היותה מרכז שלישוני, כלומר מרכז המטפל במקרים המורכבים ביותר. הפגייה מטפלת לא רק בפגים, (תינוקות שנולדו לפני שבוע 37), אלא גם בתינוקות שנולדו במועד ונדרשים לטיפול נמרץ בילוד עבור תינוקות  שנולדו במועד, אך סובלים מתחלואה נשימתית או זיהומית או אחרת בסמוך ללידה, בעלי מומים מולדים (בלב, במח, בכליות ובמערכת העיכול) סובלים מבעיות הקשורות במבנה הגנטי, או ממחלות מטבוליות (חילוף החומרים בגוף).
 
הטיפולים המורכבים מתאפשרים בזכות המומחים בנאונטולוגיה (רפואת הילוד והפג) וצוות סיעודי מקצועי ומיומן ומעטפת של מומחי על בבית החולים לילדים ע"ש רפפורט שברמב"ם. בבית החולים לילדים מומחים בתחומים הכירורגים (כירורגית ילדים, נוירוכירורגיה, כירורגיית לב, אורולוגיה, אא"ג), ומומחים בתחום הלב, הריאות, הכליות, מערכת העיכול, הדמיה, מחלות מטבוליות ומחלות גנטיות בילדים. בשל מערכת מקצועית זאת רמב"ם מהווה מוקד הפניה לכל הפגיות בצפון הארץ.