חדשות רמב"ם

קבוצת טרנדליינס מודיעה על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם הקריה הרפואית רמב"ם

תאריך פרסום: 27/12/2015

ההסכם נחתם בין טרנדליינס לאבס (Trendlines Labs), מרכז הפיתוח והחדשנות של קבוצת טרנדליינס, לבין הקריה הרפואית רמב"ם, במסגרתו יפותחו מכשירים רפואיים חדשניים וטכנולוגיות מתקדמות לאבחון, במטרה למצוא פתרונות טובים יותר לבעיות רפואיות מוכרות וכאלו שטרם נמצא עבורן מענה. ​

​  צילום: משרד מושלי אלדר אדריכלים בע"מ.​
​ צילום: משרד מושלי אלדר אדריכלים בע"מ.​

טרנדליינס לאבס (Trendlines Labs), מרכז הפיתוח והחדשנות של קבוצת טרנדליינס, עוסק במחקר ופיתוח טכנולוגיות ומוצרים רפואיים העונים על צרכי שוק שלא סופקו. ההסכם עם הקריה הרפואית רמב"ם, בית חולים ממשלתי אוניברסיטאי, הגדול ביותר באזור הצפון והמרכז השלישוני היחיד באזור, מביא לידי ביטוי הן את הנסיון הרב שצברה טרנדליינס לאבס ביצירה, ניהול ופיתוח של טכנולוגיות חדשות והן את הניסיון הקליני המוכח של רמב"ם, בשילוב מחויבותה לתמיכה במחקר קליני ולמתן הטיפולים הטובים ביותר.

הקריה הרפואית רמב"ם משמשת כבית חולים על אזורי עבור 12 בתי חולים אחרים בצפון, מעניקה מענה למעל 2 מיליון אזרחים תושבי הצפון, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון וכן לחיילי האו"ם וחיילי הצי השישי של צבא ארה"ב.

הצוות הרב תחומי של טרנדליינס לאבס מביא עימו ידע טכנולוגי והנדסי נרחב, בשילוב גישה ניהולית יעילה וממוקדת חדשנות. הצוות ישתף פעולה עם המומחים המובילים של רמב"ם, רופאים בעלי שם עולמי, בהם פרופ' ליאור לבנשטיין, מנהל היחידה לגניקולוגיה, ד"ר חתאם חוסיין, מהיחידה לבקרת זיהומים, פרופ' משנה קליני אילן גרינולד, מנהל היחידה לנוירואורולוגיה וד"ר איאד חימאיסי, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה פולשנית, לייזום ופיתוח פתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום האורולוגיה, בקרת זיהומים, אנדוסקופיה ותחומים נוספים להם אין מענה קיים בשוק.

הצוותים יפעלו יחד לפיתוח מספר מכשירים רפואיים חדשים, משלב הוכחת קונספט המחקר ועד ליצירת אב טיפוס של המכשיר. בימים אלו מספר מכשירים רפואיים כבר מצויים בבחינה משותפת והצוותים מצפים להתחיל בניסויים קליניים ראשוניים במהלך 12 החודשים הקרובים.
פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם - הקריה הרפואית לבריאות האדם:" שיתוף הפעולה הייחודי של רמב"ם עם חברת טרנדליינס לאבס לפיתוח מכשור רפואי מתקדם הנו הזדמנות מצוינת לאנשי הצוות הרפואי של רמב"ם לשתף פעולה עם מהנדסים מובילים על מנת לפתור בעיות קליניות חשובות ולתרום מהידע המקצועי שלהם לטובת פיתוח טכנולוגיות רפואיות פורצות דרך. שיתוף הפעולה הנו חלק ממהלך מקיף שבמסגרתו רמב"ם הציב בשנים האחרונות במקום גבוה בסדר העדיפויות את תחום המחקר הנעשה ע"י רופאי בית החולים, בתוך בית החולים, תוך רתימת הכישרון והידע העצום שנצבר ברמב"ם לפיתוח רעיונות, המצאות ופטנטים לטובת הרפואה. ברמב"ם פועלות מעבדות מחקר ותכניות מיוחדות שמסייעות לרופאים יזמים לפתח המצאות בתחום ציוד רפואי, תרופות ותהליכים, עם ליווי מקצועי גם בפן המדעי וגם בכל הקשור להפיכת רעיון למוצר סופי".
יוסי חזן, מנכ"ל Trendlines Labs: "אנחנו נרגשים מאד לקראת העבודה המשותפת עם הקריה הרפואית רמב"ם ובטוחים כי המאמצים המשותפים שלנו יישאו פרי שיתרום לענף הבריאות ולמטופלים רבים. הסכם שיתוף הפעולה עם רמב"ם מאושש את מידת העניין של בתי חולים ומרכזים רפואיים באיתור ומימוש שיתופי פעולה, כגון אלו שאנו מציעים בטרנדליינס לאבס. שני הצדדים רואים בהסכם כהזדמנות גדולה להובלת תוכניות חדשנות בישראל ובחו"ל."

קבוצת טרנדליינס, מאתרת, משקיעה, מפתחת ומטפחת מיזמים טכנולוגיים חדשניים בתחומי הרפואה והחקלאות. טרנדליינס, כחברת השקעות המחויבת לחברות הפורטפוליו הפועלות במסגרתה, מספקת להן ליווי ותמיכה טכנולוגית ועסקית לאורך כל שלבי ההתפתחות. באמצעות שתי החממות הטכנולוגיות ברישיון ממשלתי שבבעלותה, טרנדליינס מדיקל וטרנדליינס אגטק וכן באמצעות טרנדליינס לאבס, מרכז הפיתוח והחדשנות הפנימי של הקבוצה, מטפחת עסקים וחברות הפועלים לשיפור וקידום תנאי החיים של המין האנושי. המודל העסקי הייחודי של טרנדליינס מפחית סיכונים הגלומים בהשקעה מבוססת חדשנות על מנת למקסם את התשואה.