חדשות רמב"ם

הלידה שגרמה למיילדת להתרגש עד דמעות

תאריך פרסום: 01/02/2021 14:00

מעגל החיים: לידה מרגשת התרחשה אתמול ברמב"ם, אבל מי שהתרגשה במיוחד בחדר הלידה, הייתה דווקא המיילדת...

בתמונה: בני הזוג שדא, מישל שלומוביץ ולאה טטרו, עם התינוקת שזה עתה נולדה.בתמונה: בני הזוג שדא, מישל שלומוביץ ולאה טטרו, עם התינוקת שזה עתה נולדה.

במשך 37 שנים עבדה מישל שלומוביץ כאחות ברמב"ם, ב-17 השנים האחרונות כאחות אחראית במחלקת יולדות ב'. אתמול היא פרשה לגמלאות, אבל רגע לפני שסיימה את המשמרת האחרונה, היא חזרה למקום האהוב אליה ברמב"ם – חדר הלידה.
לצד לאה טטרו, אחות אחראית בחדר הלידה של בית החולים, חזרה מישל שנים אחורה לתקופה ששימשה כמיילדת, ויחד יילדו השתיים את בתה של נאג'ם שדא, תושבת ג'דיידה-מכר, בלידה רגילה ומוצלחת.

"זה היה וואו. חוויה מטורפת", מסכמת שלומוביץ, "המתנה הכי טובה שיכלתי לקבל לסיום. זה היה כמו הטיסה האחרונה שטייסים מבצעים לפני הפרישה. הייתה לי סגירת מעגל מדהימה. לפני שנים הייתי המדריכה של לאה, הפעם אני הצטרפתי אליה ואין מילים לתאר את ההתרגשות".

גם האם הטרייה לא נותרה אדישה לחוויה. "היא הסבירה לי שפעם הייתה מיילדת ובשנים האחרונות עושה תפקיד אחר", מספרת שדא שזו לידתה הרביעית במספר, "כל כך התרגשתי מההתרגשות שלה. זה היה מדבק. אני שמחה שחווית הלידה שלי הייתה משמעותית גם למישהי אחרת".

בתמונה: מישל מיילדת את בתה של נאג'ם שדא. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם.