חדשות רמב"ם

רופאי העתיד קבעו: רמב"ם במקום הראשון בסקר שביעות רצון

תאריך פרסום: 16/01/2017

סקר שביעות הרצון, שנערך בין הסטאז'רים דירג את רמב"ם במקום הראשון מבין כל בתי החולים בארץ. על פי הסקר, שנעשה על ידי ארגון הסטאז'רים בישראל (אסל"י), בשנת 2016 מצאו הסטודנטים לרפואה שעברו את שלב הסטאז' (שנת הלימודים השביעית) ברמב"ם את חווית ההכשרה שלהם כטובה והמספקת ביותר מול עמיתיהם בבתי החולים האחרים. בסקר לקחו חלק 1,077 סטאז'רים.

בתמונה: חזית הקריה הרפואית רמב"ם.
צילום: ערן ירדני.בתמונה: חזית הקריה הרפואית רמב"ם. צילום: ערן ירדני.

תוצאת הסקר מצטרפת למגמת דירוג גבוה של רמב"ם בקרב סטודנטים לרפואה לקראת שלב הסטאז' (שנה שישית) הנרשמת בשנים האחרונות. על-פי נתוני משרד הבריאות, נכון לשנת 2015, רמב"ם מוקם במקום הראשון מבין בתי החולים בצפון, בבחירת סטודנטים המעוניינים להתקבל לסטאז'.
ברשימה הארצית באותה השנה, רמב"ם הגיע למקום השלישי בבחירת הסטאז'רים (אחרי איכילוב ובילינסון), כשהוא עוקף את שיבא תל השומר (מקום שישי בדירוג) ואת הדסה עין כרם (מקום 11 בדירוג), ולמעשה זכה בבחירתם של כ-10% מהסטודנטים לרפואה בישראל לביצוע הסטאז' ב-2015.

לדבריו של ד"ר איל בראון, מנהל מחלקת פנימית ח' ויו"ר ועדת הסטאז' ברמב"ם, מדובר בהישג מרשים: "רמב"ם הוא בית חולים "שלישוני" (בית חולים על אזורי) העובד בתנאי עומס גדולים שכולנו מכירים היטב. גם הדרישות שלנו מהסטאז'רים גבוהות בהרבה מהממוצע בבתי החולים בארץ, לרבות בבתי חולים "שלישונים" אחרים", הוא מסביר ומוסיף, "ההישג הוא פועל יוצא של היחס הרציני, השקעת המשאבים והזמן הרב המוקדש לטיפוח הדור הצעיר - סטאזר'ים ומתמחים – בכל מחלקות האשפוז והמכונים".

ברמב"ם מציינים כי בהמשך להשקעת המשאבים המוקדשים בטיפוח דור רופאי העתיד, מרבית הסטאז'רים ברמב"ם מבקשים להישאר להתמחות בבית החולים, כאשר גם רופאים צעירים רבים שלא קיבלו את רמב"ם בסטאז' מבקשים להתקבל להתמחות בבית החולים. "אין ספק שההתייחסות הרצינית לנושא הסטאז' בכל המחלקות הביא בשנים האחרונות למצב בו רמת המתמחים המתקבלים לרמב"ם היא חסרת תקדים", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "אנו מצליחים לבחור את 'הטובים שבטובים' לדור ההמשך של בית החולים".