חדשות רמב"ם

חדשות טובות מרמב"ם

תאריך פרסום: 07/04/2020 08:00
 מוחמד דיאב, אחד המטופלים הקשים של מחלקת ה"כתר" (קורונה) ברמב"ם נגמל מהנשמה וחל שיפור במצבו. את הבשורה קיבלו בני משפחתו הגרעינית והמורחבת אשר נמצאים בבידוד במלון בת"א, באמצעות שיחת ווידאו עם מוחמד ממיטת האשפוז ברמב"ם.
 

בתמונה: בני משפחת דיאב  משוחחים בין בידוד למחלקת הכתר ברמב"ם. 
צילום: באדיבות המשפחה. בתמונה: בני משפחת דיאב משוחחים בין בידוד למחלקת הכתר ברמב"ם. צילום: באדיבות המשפחה.
לפני כשבוע וחצי פונו מוחמד (56) ואחיו סובחי (61), שניהם תושבי טמרה, אל מחלקת ה"כתר" ברמב"ם כשהם מאובחנים כחולי קורונה. בתוך מספר ימים החל מצבו של מוחמד להידרדר והוא הורדם והונשם כדי לתת לגופו את האפשרות להתמודד עם המחלה בצורה טובה יותר. מצבו של אחיו, סובחי, לעומת זאת השתפר והוא הועבר בשישי האחרון לבידוד במלון בת"א, יחד עם רעייתו, אשת אחיו המאושפז ברמב"ם וארבעת בנותיו של האח. "זה היה מאוד לא פשוט להיפרד ממנו", משחזר סובחי, "המצב שלו נראה קשה מאוד. היינו מודאגים. להשאיר אותו ככה מאחור וללכת בלי אפשרות לדבר איתו ולבקר אותו".
 
48 שעות לאחר שנפרדו האחים, החליט צוות המטפל ביחידה לטיפול נמרץ במחלקת הקורונה לנסות ולגמול את מוחמד מהנשמה, תהליך שהסתיים בהצלחה. בסופו ולאחר שהתאושש, יצר צוות המחלקה קשר טלפוני עם המשפחה המבודדת בת"א ונתן להם לשוחח זה עם זה: "ההתרגשות הייתה גדולה", אומר סובחי, "פתאום מספרים לנו שהוא במצב טוב יותר. פתאום הוא מתקשר ומדבר. לא הפסקנו לבכות ולצחוק פה". אמם של השניים אף היא מאושפזת במחלקת קורונה ברמב"ם ומצבה טוב.
 
המטופל נגמל מהנשמה לפני יומיים ומאז חל שיפור מתמיד במצבו", מסביר ד"ר אליאס אנדראוס, רופא ביחידת טיפול נמרץ של מחלקת הקורונה ברמב"ם, "כעת הוא מוגדר יציב ואנו שמחים לראות אותו אוכל, יושב, שותה, מתקשר עם הצוות ומבצע פעולות אלמנטריות. חשוב להבין כי גם מאחורי צמד המילים המפחידות מורדם – מונשם, במיוחד בהקשר של מחלת הקורונה, יש תקווה. אפשר לצאת מזה ולחזור לפעילות".
 
בימים הלא פשוטים הללו, משפחת דיאב מקשת למסור לציבור הישראלי, על כל מגזריו, להישמע להנחיות משרד הבריאות: "שכל אחד יהיה אחראי לבריאות שלו ויעשה מה שאומרים לו", אומר סובחי, "רק ככה נצא מזה כולנו. אנחנו מודים לצוות הרפואי שמטפל במשפחה שלנו ובמטופלים נוספים ומעריכים אותם על כל מה שהם עושים עבור האנשים".  
 
בתוך כך, היום צפויים להשתחרר מחלקת הכתר של רמב"ם ארבעה מטופלים. עם שחרורם יעמוד מניין המטופלים במחלקה על עשר – שניים מהם מורדמים ומצבם מוגדר קשה, אחד בינוני ויציב והשאר קל.
 
צוות רמב"ם מאחל לכם פסח שמח, פסחא שמח ורמדאן כרים.
בכל השפות, מכל האמונות ולכבוד כל החגים – במסר אחד. צפו: https://youtu.be/-Zfmm8Ti9ZE