חדשות רמב"ם

רמב"ם מארח מפגש מדעי בין תיכוניסטים מק.ים ומשפרעם

תאריך פרסום: 21/03/2016

תלמידי מגמת הרפואה של תיכון שפרעם ותיכון רבין בקרית ים נפגשו אתמול (יום א', ה-20.3.16) בקריה הרפואית רמב"ם, במסגרת מפגש שהוקדש למדע, טכנולוגיה ורפואה. המפגש, חלק מפרויקט לימודי הרפואה של רמב"ם בשת"פ עם מספר בתי ספר באזור חיפה והצפון, שימש גם כהזדמנות לקרוב לבבות בין תלמידים המגיעים מהמגזר היהודי והערבי.

בתמונה, מימין לשמאל: קובי שיר מוסקuביץ, 
גלית לוי-גרינברג – מנהלת אגף החינוך בקרית ים, 
שלומית קציר, רה"ע שפרעם - מר אמין ענבתאווי 
ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.בתמונה, מימין לשמאל: קובי שיר מוסקuביץ, גלית לוי-גרינברג – מנהלת אגף החינוך בקרית ים, שלומית קציר, רה"ע שפרעם - מר אמין ענבתאווי ופרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.

את האירוע פתח פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, אשר ציין בדבריו את חשיבות קידום נושאי המדע והרפואה בקרב הדור הצעיר. באירוע לקחו חלק גם מר אמין ענבתאווי, ראש עיריית שפרעם, גלית לוי-גרינברג, מנהלת אגף החינוך בקרית ים, ומכובדים נוספים, נציגי העיריות ונציגי הנהלת רמב"ם.

תלמידי התיכונים הציגו את עבודות המחקר שלהם, אותן גיבשו במסגרת פרויקט לימודי הרפואה של רמב"ם, אשר מאפשר לתלמידים להיחשף לסוגיות רפואיות שונות והניסיון להבין אותן באמצעות מחקר המלווה על ידי רופאים בכירים וסטודנטים לרפואה בטכניון.

ברוח הדברים, האזינו משתתפי האירוע להרצאתו של פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל המערך הקרדיולוגי ברמב"ם וחוקר בעל שם עולמי העוסק בעיקר בתחום חקר תאי הגזע. רגע מיוחד נרשם כאשר התלמידים והמכובדים צפו בהופעתם של נגני כינור ופסנתר, יהודים וערבים, אשר ריגשו את הצופים בנגינתם.

פרויקט לימודי הרפואה של רמב"ם, לתלמידי תיכון וחטה"ב, פועל כבר כמה שנים, ומשנה לשנה פעילות זו מתרחבת. נכון להיום, רמב"ם מפעיל את התוכנית בשישה בתי ספר באזור חיפה והצפון, כאשר על חניכי הפרויקט נמנים תלמידים מכל המגזרים. במסגרת הפרויקט זוכים התלמידים להיחשף לתכנים וסדנאות מעשיות במחלקות רמב"ם, כמו גם בתחום המחקרי. לפרויקט שותפים אגף החינוך בעיריית חיפה, משרד החינוך והפקולטה לרפואה בטכניון. את הפרויקט מרכזים ברמב"ם קובי שיר-מוסקוביץ ושלומית קציר.