חדשות רמב"ם

הרופא שלא עוצר: 166 קילומטר בלילה אחד

תאריך פרסום: 12/11/2020 17:00

יש אנשים שמתעייפים לנהוג ברציפות את המרחק הזה, אז מה תגידו על דר' ישי ראובן, רופא אא"ג בכיר ברמב"ם שרץ במשך לילה אחד רצוף 166 קילומטר כדי להעלות את המודעות לבעיות של סחרחורת ואובדן שיווי משקל ולהתחיל באיסוף תרומות להקמת מרכז מיוחד לטיפול בבעיות הרפואיות האלה.

בתמונות ובסרטון: ד"ר ראובן בחלקים שונים של המירוץ המפרך. קרדיט תמונות וסרטון: רמה יאזמה, דוד פוגל, דוברות רמב"םבתמונות ובסרטון: ד"ר ראובן בחלקים שונים של המירוץ המפרך. קרדיט תמונות וסרטון: רמה יאזמה, דוד פוגל, דוברות רמב"ם


ד"ר ראובן, מומחה לאא"ג עם התמחות מיוחדת בתחום שיווי המשקל , אוהב לרוץ בזמנו הפנוי. הוא כל כך  אוהב לרוץ שהוא הפך את התחביב הזה לכלי לקידום נושאים חברתיים – הוא רץ למען מטרות שונות ומגייס מודעות ומיקוד בבעיות חברתיות ובמחלות שזקוקות לתשומת לב ציבורית.


בסופ"ש האחרון הוא לקח על עצמו אתגר אדיר - לרוץ לראשונה בחייו אולטרה-מרתון של 166 ק"מ, כאשר כל ק"מ של ריצה יוקדש לצורך גיוס להקמת מרכז לבעיות סחרחורת ושיווי משקל בבית החולים רמב״ם, בעיה ממנה סובלים כ-25% מהאוכלוסייה.

המרוץ החל ביום חמישי בשעה 16:00 ונמשך אל תוך הלילה עד לשעות הבוקר של יום שישי, כשהוא עובר דרך נופי עמק יזרעאל והמועצה האזורית גלבוע. אל דר ראובן הצטרפו בחלקים שונים של המרוץ פעילים חברתיים נוספים ורצים מקבוצות קידום מודעות למחלות הקשורות בנושא, כמו קבוצת הרצים "קשר עין" שמאגדת רצים עיוורים, חרשים ורואים, רופאים עמיתים מהמחלקה ברמב"ם, וכן פרופ' מיקי שיינוביץ, ראש המחלקה להנדסה ביו-רפואית באונ' ת"א ומי שעומד בראש המכון ע"ש סילבן  אדמס.

לתרומה להקמת מרכז  לבעיות סחרחורת ושיווי משקל ברמב"ם