חדשות רמב"ם

יום השוויון המגדרי 2019: מצדיעים לכוח הנשי באירוע הוקרה

תאריך פרסום: 07/03/2019 11:00
במסגרת אירועי יום השוויון המגדרי שצוינו השבוע ברמב"ם, התקיים טכס מיוחד במהלכו הוענקו תעודות הוקרה לשלוש פרופסוריות מובילות אשר עשו את דרכן המקצועית והמחקרית בין כותלי הקריה הרפואית רמב"ם: פרופ' אורה ישראל, פרופ' חנה אדמי ופרופ' יהודית פרץ-אהרון. השלוש פרצו את תקרת הזכוכית והוכיחו כי לשוני המגדרי אין משמעות.
פרופ' אורה ישראל, פרופ' חנה אדמי ופרופ' יהודית פרץ-אהרון | צילום: פיוטר פליטרפרופ' אורה ישראל, פרופ' חנה אדמי ופרופ' יהודית פרץ-אהרון | צילום: פיוטר פליטר
הטכס, שהתקיים באודיטוריום ספנסר שבקריה הרפואית רמב"ם ואורגן על ידי חברות הועדה לשוויון מגדרי ובסיוע הנהלת בית החולים, כינס אליו אחים ואחיות, רופאות ורופאים, חוקרים וחוקרות, כשאת פני הבאות קיבלה תערוכה בנושא: "80 שנה לרמב"ם – נשים פורצות דרך שהטביעו חותם לדורות הבאים". התערוכה זורקת אור על מספר נשים פורצות דרך בעולם הרפואה והמדע, כאשר בין המפורסמות, ניתן למצוא את ד"ר שרה שלם, הרופאה הראשונה שהצטרפה לצוות ביה"ח והאחות הראשית אלזה ילין שייסדה את ביה"ס לסיעוד ברמב"ם.
 
בפתיחת הטכס נשאו דברי ברכה על ידי ד"ר מיכל מקל, סגנית מנהל בית החולים וד"ר עדי פכטר-אלט, סגנית מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית והממונה על שוויון המגדרי בבית החולים. השתיים העניקו תעודות הוקרה לפעילותן של פרופ' אורה ישראל, חוקרת והמנהלת הקודמת של המכון לרפואה גרעינית, פרופ' חנה אדמי, מי שעמדה בראש מערך הסיעוד של בית החולים ופרופ' יהודית פרץ-אהרון, חוקרת המנהלת לשעבר של היחידה לנוירולוגיה קוגניטיבית ברמב"ם.

מיד לאחריהן, עלו לבמה ולראשונה מחוץ לתכנית הרדיו "בטלים בשישי" בגלי צה"ל, שחקני התיאטרון אודיה קורן ונתן דטנר. השניים קיימו למעשה דיון דינאמי, תוסס ולא מתוסרט, הדומה באופיו לתכנית הרדיו בהגשתם ויחד עם הקהל באולם הם ניסו להבין האם יש עדיין משמעות לשיח על שוויון מגדרי או שמא הוא כבר כאן.

צפו בכתבה מהאירוע:

וידאו וקריינות: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם