חדשות רמב"ם

ילדי נפרולוגיה מציגים את תערוכת "האור שבליבי"

תאריך פרסום: 27/06/2022 13:00

באמצעות התערוכה, הילדים משתפים את הצופים בשאיפות, בחלומות, ביעדים ובתקוות שלהם לחזור לשגרה, להיות כמו כל ילד וילדה בני גילם.

בתמונה: דימא חמרה, מטפלת בדרמה-תרפיה בשירות הדיאליזה לילדים שבבית החולים ע"ש רות רפפורט לילדים, הקריה הרפואית רמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם
בתמונה: דימא חמרה, מטפלת בדרמה-תרפיה בשירות הדיאליזה לילדים שבבית החולים ע"ש רות רפפורט לילדים, הקריה הרפואית רמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

תערוכת "האור שבליבי" מוצגת בימים אלו בכניסה למחלקה לנפרולוגיה ילדים בבית החולים ע"ש רות רפפורט ומהווה מיצג הסוגר שנת פעילות ענפה ורוויית עשייה של הצוותים החינוכיים הרבים במחלקה לאורך כל שנה. במסגרת הפרויקט, נתבקשו הילדים, מגיל הגן ועד גיל הבגרות, להכין פרויקט במהלכו הם יספרו דבר מה על השאיפות שלהם לגדול כמו כל אחד ואחת מבני ובנות גילם, כאדם בריא, לשתף את הצופים מה השאיפות שלהם, על מה הם חולמים לעשות ואולי גם מה היעד הבא שהם רוצים להיות בו.

הצוות החינוכי, מורכב ממורות של מרכז חינוכי ברכ"ה, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטיות, מרפאות בדרמה, עובדות סוציאליות ופסיכולוגים, מלווה את הילדים המאושפזים ומהווה עבורם עוגן חיובי במחלקה, עוגן שאינו קשור לרופאים או לאחיות, מסייע להם בפעילות שגרתית שאינה נסובה סביב מחלתם.

ד"ר שירלי פולק, רופאה בכירה במכון לנפרולוגיה ילדים ומנהלת שירות דיאליזה ילדים, מסכמת: "במסגרת הטיפול בילדי הדיאליזה, אנו משלבים טיפול רב-מקצועי הכולל מקצועות הרפואה, רופאים ואחיות, פסיכולוגית, ומקצועות פרא-רפואיים, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי באומנות ובדרמה וכן עובדת סוציאלית, דיאטנית, שילוב של מורים וגננות מהחינוך המיוחד. כשכל הגורמים הללו פועלים יחד, הטיפול מאפשר למטב ככל הניתן את כל תחומי הבריאות וההתפתחות. אנו רואים את הילד ומשפחתו ומנסים להראות חוזקות בתחומים שונים כדי לשפר את הביטחון של הילד ותחושת המסוגלות שלו".
ד"ר פולק סיכמה: "השילוב של מטפלים מיטיבים בתוך הדיאליזה מאפשרת לילד לחוות את תקופת הדיאליזה לא כמחלה אלא כשלב בחיים שבו הוא גם נבדק ומטופל אך לצד זאת ישנם מטפלים מיטיביים שמראים לו את האור שקיים בו".