חדשות רמב"ם

רמב"ם נפרד מפרופ' ביאר, המנכ"ל היוצא, באירוע התרמה מרגש

תאריך פרסום: 04/02/2019 08:00
לקראת פרישתו בסוף החודש, מאות אורחים התכנסו כדי להיפרד ממנהלו היוצא של רמב"ם - מי שכונה "הורדוס של מערכת הבריאות".
בתמונה: מתוך אירוע הפרידה מפרופ' רפי ביאר | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: מתוך אירוע הפרידה מפרופ' רפי ביאר | צילום: פיוטר פליטר
מאות משתתפים לקחו חלק באירוע פרידה מרגש, שנערך בחמישי האחרון, לכבודו של פרופ' רפי ביאר, מנהלו השמיני של בית החולים רמב"ם, המסיים בימים אלו את תפקידו לאחר כהונה של 13 שנים.
האירוע, שנערך באולם "רות" שבפקולטה לרפואה בטכניון, כינס אישי ציבור, בכירי מערכת הבריאות, פוליטיקאים, ידידי רמב"ם בארץ ובעולם, עובדי בית החולים, חוקרים ותעשיינים ועוד רבים, אשר הגיעו לחגוג עם פרופ' ביאר את נקודת הציון המרגשת בערב שכל הכנסותיו הוקדשו לטובת המשך פיתוחה של הקריה הרפואית רמב"ם.
 
את פני האורחים קיבלו חברי הנהלת רמב"ם: פרופ' רפי ביאר - מנהל ביה"ח, סגני הנהלת בית החולים ד"ר מיקי הלברטל, ד"ר אבי וייסמן וד"ר מיכל מקל, ד"ר אסתי גולן, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבי חוץ בביה"ח, גילה היימס, מנהלת הסיעוד בביה"ח וחברי הנהלה נוספים.
 
חברת ההפקה והתוכן "ט'ינק", בניהולה של אורלי רחמים ארגנה הפקה מושקעת ומרגשת במיוחד בהנחייתו של החזאי והמגיש דני רופ. תחת הכותרת "אומרים תודה", עלו בזה אחר זה המברכים על הבמה וציינו את פועלו והישגיו הרבים של פרופ' ביאר במהלך שלוש-עשרה שנות כהונתו כמנכ"ל רמב"ם: סגן מנהל רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל, סקר את פועלו של פרופ' ביאר עבור רמב"ם. בהמשך ציין מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, את תנופת הבניה חסרת התקדים שנרשמה בשנים האחרונות ברמב"ם וכינה את פרופ' ביאר הורדוס של מערכת הבריאות: "מבדיקה שעשינו מדובר בהיקף הבניה הגדול ביותר שנרשם בבתי החולים בארץ, יותר מהקמת בית החולים אסותא באשדוד", אמר בר סימן טוב.
 
ראש העיר ד"ר עינת קליש-רותם, הייתה גם היא בין המברכים והודתה לפרופ' ביאר על תרומתו לעיר חיפה, ולאחריה עלה ישראל (שרי) גרנדינגר שציין את הפיכתו של רמב"ם למרכז רפואי מוביל בארץ ובעולם תחת הנהגתו של פרופ' ביאר, וכן מברכים נוספים. אל הברכות שעל במת האירוע, הצטרפו גם נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה, מר בנימין (ביבי) נתניהו, אשר שלחו איגרות ברכה וכן עשרות מידידי בית החולים בארץ ובעולם ומעובדי רמב"ם, אשר יצרו שרשרת ברכות מצולמת ומרגשת שהוקרנה בפני המשתתפים.
 
הערב כלל גם קטעים הומוריסטיים, בהם לקח פרופ' ביאר חלק פעיל, אשר הציגו את הפנים הרבות של מנהל רמב"ם היוצא. נקודת השיא של הערב נרשמה, כאשר רעייתו של פרופ' ביאר, דליה, עלתה על הבמה ובנאום מרגש הציגה את פרופ' ביאר – בן הזוג, האב והסב. בתום הדברים הזמינה דליה ביאר את משפחתה לעלות על הבמה, כאשר אל החבורה הצטרפה בהפתעה בתו של פרופ' ביאר – עפרת ומשפחתה, אשר הגיעו רק שעה קלה קודם לכן מפילדלפיה, ארה"ב.
 
האירוע נחתם בהפתעה נוספת לה זכה פרופ' ביאר, כאשר מולו נעמדו אורחי האולם כולו ושרו לו "שיר נבואי קוסמי עליז" (יוני רכטר ועלי מוהר). "ריגשתם אותי מאוד", אמר פרופ' ביאר על במת האירוע לאורחים, "יש כאן אנשים נהדרים ומלאי תשוקה ואני יודע שאני משאיר את רמב"ם בידיים טובות".
פרופ' ביאר צפוי לכהן בתפקידו עד סוף חודש פברואר, זאת לאחר שפרישתו הוארכה עד למועד התכנסות ועדת המכרז לבחירת מחליפו.