חדשות רמב"ם

יום המשפחה ברמב"ם: שתי אחיות ילדו יחד.. פעמיים!

תאריך פרסום: 05/02/2019 08:00
"הכל נשאר במשפחה", כך הוכיחו בימים האחרונים שני זוגות של אחיות, אשר ילדו בסמיכות זו לזו במערך ההיריון והלידה של רמב"ם.
בתמונה: האחיות מארם אבו רומי (משמאל) ורודה המאם עם הילודים | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: האחיות מארם אבו רומי (משמאל) ורודה המאם עם הילודים | צילום: פיוטר פליטר
בסוף השבוע שעבר היו אלה האחיות שני נחום יגר (34) ומורן נחום פדאל (30), תושבות קרית אתא, אשר שהו יחד במחלקה אחרי שילדו בהפרש של יומיים זו מזו. ראשונה ללדת הייתה שני, הבכורה, אשר ילדה בפעם השלישית והביאה לעולם בת קטנה יחד עם בן זוגה. אחותה הצעירה, שהייתה לצידה כל הזמן, לרבות בחדר הלידה, המתינה עוד 48 שעות עד ללידתה השנייה שבסופה הצטרפה בת נוספת אל חיק המשפחה.
 
לאחר הלידה חילקה שני את זמנה בין הפגייה, שם נאלצה לבלות בתה הקטנה כמה ימים להשגחה, לבין מחלקת יולדות א', שם שכבה אחותה הצעירה עם אחייניתה הטריה.  "ללדת עם אחותי זה לא פחות ממדהים", אמרה מורן, "לאורך כל ההיריון ולקראת הלידה, היינו יחד. אנחנו מחוברות אחת לשנייה ואין דבר יותר טוב מזה". לדברים הצטרפה שני, כשהסבירה: "הייתה לנו הזדמנות לחוות יחד את כל התהליך הלידה. היינו יחד בחדר הלידה ולאחר מכן. תומכות אחת בשנייה ומבלות את הרגעים המאושרים האלה יחד".
 
בתחילת השבוע זה קרה שוב, כאשר האחיות מארם אבו רומי (23) ורודה המאם (21) מטמרה ילדו גם הן בזו אחר זו, בהפרש של שעה בלבד. ראשונה ללדת היתה מארם, שהביאה אל אוויר העולם את בנה השני – יוסוף - במוצ"ש בשעה 23:19. כשעה לאחר מכן, 41 דקות אחרי חצות, ילדה אחותה הצעירה את בתה הבכורה שזכתה לשם שאהד (דבש). "זאת חוויה נהדרת ללדת ביחד", אומרות האחיות שלא מפסיקות לחייך, "אנחנו אחת עם השנייה כל הזמן, מההיריון, דרך הלידה ועד לאחריה", סיכמו האחיות היולדות ואיחלו לכולם "יום משפחה שמח"!