חדשות רמב"ם

דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל ושוודיה הגיעו לביקור ברמב"ם

תאריך פרסום: 26/11/2020 06:30

עד לפני כמה חודשים, רמב"ם – בית החולים הגדול בצפון, היה מוקד לביקורי אח"מים רבים מתחום הפוליטיקה, הרפואה והמחקר, התרבות הבינלאומית, ועוד ועוד. אולם, בימי הקורונה והריחוק החברתי, התמעטו גם ביקורי המשלחות.

דיפלומטיה בימי הקורונה: שגרירי נפאל ושוודיה הגיעו לביקור ברמב

השבוע נראה שחלה תפנית, עם ביקורם של שני שגרירים במרכז הרפואי בתוך ימים ספורים: ביקורה של שגרירת נפאל, הגברת אניין שאקייה ((Anjan Shakya ופמלייתה לפני מספר ימים וביקורו של שגריר שוודיה, מר אריק אולנאג' ( (Erik Jörgen Carl Ullenh, היום (יום ד', ה-25.11), אשר לווה אף הוא על ידי משלחת. 

שגריר נפאל נפגש עם דר' אבי וויסמן, סגן מנהל רמב"ם ודר' אסתי גולן, מנהלת קשרי חוץ, גיוס משאבים ופיתוח אסטרטגי ברמב"ם, אשר הציגו בפניהם את פעילותו הענפה של המרכז הרפואי ותחומי המצוינות שלו בטיפול בטראומה, מחקר וחדשנות רפואית. לאחר מכן פגשו המבקרים את דר' דניאלה מגן, מנהלת בית החולים "רות" לילדים ומחלקת נפרולוגית ילדים וכן את פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל מערך הקרדיולוגיה ברמב"ם וחוקר בתחום תאי הגזע. השניים סקרו בפני האורחים את תחומי מומחיותם. הביקור נחתם בסיור בחמ"ל מערך הטיפול בקורונה ברמב"ם, השולט על מתקן הטיפול התת-קרקעי בחולי קורונה, הגדול מסוגו בארץ. דר' וויסמן הסביר למבקרים הנכבדים על האתגרים וההתמודדויות בטיפול במחלה המורכבת במתקן הייחודי. בתום הפגישה סיכמו הצדדים לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה בתחום הבריאות בין המדינות. 

ביקורו של שגריר שוודיה נפתח בפגישה עם נציגי הנהלת רמב"ם ובראשם, דר' מיקי הלברטל, מנהל בית החולים, אשר סקר בפני האורחים את יכולותיו הרבות של המרכז הרפואי הגדול בצפון בתחומי הרפואה, הפיתוח והמחקר. לאחר מכן יצאו חברי המשלחת לסיור בחמ"ל הקורונה, שם צפו במערכת המורכבת והייחודית שהוקמה ברמב"ם לטיפול בחולי קורונה מכל אזור הצפון, וכן בשיתופי הפעולה שבאו לידי ביטוי בטיפול במסגרת המערך, מתחום הצבאי והטכנולוגי-אזרחי כמענה יצירתי לאתגרים שצצו בהתמודדות עם המגיפה. חברי המשלחת הביעו עניין בניסיון שנצבר ברמב"ם.