חדשות רמב"ם

האם נפטרה מסרטן, בני המשפחה מגייסים כספים למחקר מציל חיים

תאריך פרסום: 21/03/2016

אחרי שנתיים של מאבק במחלת הסרטן, ביולי האחרון נפטרה פתחיה ממראווי, מדיר אל חנא, כשהיא רק בת 49. הטרגדיה של מותה בטרם עת, הוביל את בני משפחתה וחבריהם לצאת בקמפיין מרגש וייחודי, במסגרתו הם מגייסים את הציבור הרחב להירתם בכל צורה אפשרית כדי לסייע לחולים אונקולוגיים: החל מתרומות דם, דרך הרצאות להעלאת מודעות לאבחון מוקדם ופעילות לעידוד המטופלים, וכלה בגיוס כספים לטובת מחקר אשר אולי יציל בעתיד את חייהם של אחרים.

בתמונה: ד"ר איתי מזאה והגלולה החדשנית. 
בתמונה: חלוקת הפרחים במכון האונקולוגי ברמב"ם. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: ד"ר איתי מזאה והגלולה החדשנית. בתמונה: חלוקת הפרחים במכון האונקולוגי ברמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.

את הקמפיין, שנקרא "פי אמל" (יש תקווה בערבית), מובילים בנה של ממראווי, בשיר, בן 20 הלומד רפואה בחו"ל, בת דודו בשאייר חטיב, אף היא בת 20, סטודנטית לביו-רפואה בטכניון וחברם הקרוב עלא סקרן, בן 20 מטמרה, הלומד טייס. בחודשים האחרונים מסתובבים השלושה, יחד עם חבריהם בין בתי עסק, בתי ספר ומוקדים מרכזיים באזור מגוריהם כדי לעורר את מודעות התושבים למטרה החשובה שבשמה הם פועלים. "אנחנו רואים היענות גדולה בשטח", אומר סקרן, "בכיתות התלמידים מתגייסים. אנשי העסקים העבירו תרומות כספיות לקרן המחקר וכשקיימנו ימי התרמה למנות דם, הצלחנו לגייס 300% מהיעד המבוקש. אנשים מתרגשים ומתחברים למטרה. זה נותן לנו את הכוח להמשיך".

במסגרת הקמפיין, הגיעו אתמול (יום א', ה-20.3.16) הגיעו עלא ובשאייר, יחד עם חבריהם, לביקור במכון האונקולוגי ברמב"ם, כשהם מביאים איתם עשרות פרחים – תרומתה של אימאן אבו אלהיגא, בעלת חנות פרחים בטמרה. הביקור תוכנן במיוחד לקראת יום האם בעולם הערבי, אשר חל היום, כאשר המטרה היתה לעודד ולשמח לא רק את המטופלים אלא גם את בני משפחותיהם ואת הצוות המטפל: "כולנו היינו במקום הזה כשזה קרה לנו", משחזר עלא, "אנחנו יודעים איך הם מרגישים ומזדהים. בית חולים הוא לא מקום שמח ולא פשוט להיות בסיטואציה הזו, כך שכשמישהו מראה לך שהוא חושב עלייך זה מאוד מקל. היה נעים להסתובב במכון האונקולוגי ולראות את המטופלים צוחקים ונהנים מהמחווה שלנו. אנחנו בטוחים שפתחיה היתה מאוד מרוצה ממה שאנחנו עושים בשמה, וכך אנחנו ממשיכים להנציח אותה".

למעבר לעמוד הפייסבוק של "יש תקווה": לחצו כאן