חדשות רמב"ם

שואפים ל-100: 96% מהאחיות המוסמכות ברמב"ם – אקדמאיות!

תאריך פרסום: 22/12/2023 11:00

הנתון המרשים נחשף בטקס הענקת מלגות ע"ש שריל ספנסר, אשר התקיים השנה ברוח מלחמת "חרבות ברזל"

בתמונה: זוכי המלגות לצד הנהלת רמב"ם ומערך הסיעוד צילום: דוברות רמב"ם
בתמונה: זוכי המלגות לצד הנהלת רמב"ם ומערך הסיעוד צילום: דוברות רמב"ם

כמדיי שנה, במהלך 49 השנים החולפות, מתקיים הטקס להענקת מלגות לימודים לצוות מערך הסיעוד ברמב"ם באחד מימי חג החנוכה, אל מול עשרות עמיתים ובני משפחה. השנה, בעקבות מלחמת "חרבות ברזל", קיבל הטקס צביון ייחודי, במהלכו ציינו פרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, גילה היימס, מנהלת הסיעוד, עינת פרץ, סגנית מנהלת הסיעוד את התגייסות הצוות המגוון למאמץ המלחמתי, חלקם עם התגייסותם למילואים וחלקם בתגבור צוותים.

השנה התקיים הטקס בסימן "מעגל הטיפול", במהלכו הוענקו 23 מלגות לאחיות ואחים המהווים את המודל המצטיין של הצוות הסיעודי של רמב"ם, אשר לומדים לימודים אקדמיים. כ-10 מלגות הוענקו באדיבות משפחת ספנסר לזכרה של שריל ספנסר ז"ל אשר למדה וחלמה להיות אחות, 12 מלגות הוענקו לזכרה של הילארי סטון ז"ל ומלגה נוספת הוענקה מטעם הנהלת הסיעוד. חלוקת המלגות חשפה גם נתון מעניין, במהלכו 16 מתוך המלגאים והמילגאיות לומדים לתואר שני, מילגאי אחד לומד לתואר שלישי, 2 לומדים בקורס על בסיסי בתחום טיפול נמרץ וקידום בריאות והנקה, ושלושה לומדים בקורסים על-בסיסים מגוונים אחרים.

פרופ' מיקי הלברטל: "ביום יום, העבודה של מערך הסיעוד היא עמוד השדרה של בית החולים ובית החולים ששם לעצמו כמטרה להיות מוביל של העשייה הרפואית בכלל, אירוע שכזה הוא בפירוש דוגמא מצוינת היכן הסיעוד צריך להיות: מקצועי, מוביל, מתפתח, לומד, ומשמעותי בחוויה הטיפולית של המטופלים שלנו. זה המנדט שלנו. העובדה שהצוות הזה יחד עם 23 הזוכים בוחר להמשיך ללמוד, להתמקצע ולהיות יותר טובים, אני חושב שזה המסר הכי משמעותי, הדבר שהופך את בית החולים למצטיין בתחומו".

לדברי גילה היימס: "בכל שנה במהלך 49 השנים האחרונות הוענקו מלגות ללימודים אקדמאיים. עד כה הוענקו 622 מלגות שסייעו לאחים ולאחיות שלנו במימון לימודיהם אקדמאיים. היום יחולקו עוד 23 מלגות וביחד נגיע ל-645 מלגות. כיום 96% מהאחיות המוסמכות ברמב"ם הן אקדמאיות, הודות למפעל החיים המדהים הזה. נמשיך ללמוד, להתקדם, להתפתח, נצעיד את הסיעוד להישגים והגשמת חלומות, נמשיך להיות מחויבים וביחד נוביל את הסיעוד המכוון לחוויית המטופלים. ביחד ננצח!".

לדברי עינת פרץ: "הצוות הסיעודי נמצא גם בחזיתות שונות במלחמה וגם מוכן לכל תרחיש בעורף. אנחנו גאים בעשייתנו ומציגים בגאווה את העובדה שלמרות הכול ולמרות המצב – אנחנו ממשיכים ללמוד ולהתפתח ומגיעים להישגים אקדמיים וקליניים מרשימים".

צפו בוידאו ההוקרה למערך הסיעוד שהופק במיוחד עבור האירוע>>