חדשות רמב"ם

סיכום אירועי שבוע הבריאות ה-2 לעובדי רמב"ם

תאריך פרסום: 26/04/2015

טיפוס על קיר, תחרות משיכה בחבל, סשן תיפוף וטאי צ'י על חוף הים, סדנת בישול בריא הרצאות וטיפולים מרגיעים, כך נראה שבוע הבריאות השני ברמב"ם – פעילות שמטרתה קידום מודעות לאורח חיים בריא בקרב עובדי בית החולים. מי אמר שאי אפשר לעבוד קשה וליהנות?

צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

שבוע הבריאות השני לקידום מודעות לאורח חיים בריא, צוין בימים האחרונים ברמב"ם, תחת הכותרת "מה שלומי?". אירועי שבוע הבריאות הוקדשו לעובדי רמב"ם וכללו עשרות פעילויות ספורטיביות מגוונות כמו טאי צ'', מסלול הליכה, ריקודים, ותחרויות ספורטיביות נושאות פרסים. העובדים יוכלו ליהנות גם מהרצאות מומחים מהשורה הראשונה בנושאי תזונה, ספורט, עישון, וויסות לחצים (למשל הרצאתה של מיקי חיימוביץ' על תזונה בריאה), ודוכנים שהציעו בדיקות רפואיות כמו לחץ דם, ראייה, סוכר בדם, כושר גופני ועוד.

"בינואר 2013 ביקר מנכ"ל משרד הבריאות ברמב"ם והצהיר על יעדים שנקבעו ע"י המשרד, כאשר אחד מהיעדים החשובים הוא קידום בריאות הציבור", מסבירה ד"ר חנה אדמי, מנהלת מערך הסיעוד של רמב"ם ומי שהגתה את רעיון שבוע הבריאות, "כחברה אנו אוכלים יותר, יושבים יותר, מתרגזים יותר וחיים יותר. בבית החולים אנו אמנם יודעים לטפל במחלות ובסיבוכים, בעזרת טכנולוגיה חדישה , אבל הגישה הנכונה היא לעסוק בקידום בריאות ומניעת מחלות".

בהנהלת רמב"ם הגיעו למסקנה כי הסגל הרפואי שמהווה סמכות מקצועית בתחום הבריאות, צריך גם לשמש דוגמא לציבור. "העובדים הם המשאב הכי חשוב שלנו", מוסיפה ד"ר אדמי.

פעילות אירועי שבוע הבריאות ברמב"ם כללה גם סדנאות בישול בריא בשיתוף חברת אסם, שוק איכרים, סדנה להפגת מתחים ועוד. בין המתחמים השונים, הדוכנים וההרצאות, מצאו עובדי בית החולים הפוגה מרעננת כאשר קיבלו טיפולי שיאצו, רפלקסולוגיה, טווינא ועיסוי קצוות שהעניקו להם בוגרים ומתמחים משלוחת מכללת רידמן שבחיפה.

כזכור, שבוע הבריאות נפתח בסערה גדולה, עם נאומו של רה"ע יונה יהב ברמב"ם, על רקע נתוני דו"ח משרד הבריאות בנושא התחלואה הגבוהה בסרטן באזור מפרץ חיפה.

קבלו הצצה לאירועי שבוע הבריאות של רמב"ם: