חדשות רמב"ם

רמב"ם ועיריית חיפה מזמינים אתכם לשחות למען קידום מחקר מציל חיים

תאריך פרסום: 30/03/2016

מאות שחיינים, מהארץ ומהעולם, צפויים לקחת חלק ב-27.5 במשחה שיתקיים במים הפתוחים של חופי חיפה. הסיבה? קידום מחקר ברמב"ם לניבוי ומניעת מוות לבבי פתאומי בילדים ובצעירים. עם מטרה כזו ראויה, מה הפלא שכולם קופצים למים...

צילום: דוברות רמב"םצילום: דוברות רמב"ם

מחלות הלב השונות, ביניהן מוות לבבי פתאומי, עדיין מהוות את הגורם מספר אחת למוות בארה"ב ובעולם המערבי בכלל. כאשר מדובר בהפרעות לבביות על רקע גנטי לא מאובחן, החולה, מבוגר או צעיר, לא מקבל שום סימני אזהרה לפני הרגע הקטלני, מה שהופך את המניעה לקשה יותר.

בימים אלו רמב"ם מקדם מחקר רב תחומי, המשתף פעולה בין חוקרים מצטיינים, מומחים מרמב"ם, חוקרים מהטכניון וגופים מובילים מהתעשייה הביו-רפואית בסביבת בית החולים. מחקר זה יכול לתרום להתפתחות וליישום של שיטה חדשנית, מניעתית וטיפולית, לבעלי סיכון גבוה למוות פתאומי, בעולם כולו.

במסגרת קידום המחקר, חבר רמב"ם לעשרות חברים מהארץ ומהעולם, אשר ייקחו חלק ביוזמה מרגשת למען המטרה החשובה: משחה בינלאומי, שיצא מכף הכרמל לאורך חופי חיפה היפה.
המשחה, שיתוף פעולה של רמב"ם, עיריית חיפה וחברת שוונג, יערך ביום שישי, ה-27.5, במטרה להעלות את המודעות ולגייס מימון למחקר פורץ דרך, לניבוי ולמניעת מוות פתאומי לבבי
(Sudden Cardiac Death)בילדים וצעירים. ליוזמה חברו גם "עולם המים של אורי סלע" וגורמים רבים נוספים.

פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם: "אני קורא לכם לקחת חלק במשחה, כדי לתמוך במטרה החשובה שמשפיעה על כל אחד ואחד מאתנו, ולשחות מכל הלב".

ראש העיר חיפה יונה יהב: "לשחות מכל הלב" הינו יוזמה מבורכת שמטרתה קידום מחקר פורץ דרך ומציל חיים. בכוחות משותפים נציל חיים במשחה מאתגר ועוצר נשימה לאורך חופי חיפה."

שוחים מהלב: צפון בסרטוןאז איך מצטרפים לאתגר? לפרטים נוספים ולהרשמה: לחצו כאן


שלח לחבר