חדשות רמב"ם

​רמב"ם: בית החולים המוביל בצפון בבחירת הסטאז'רים

תאריך פרסום: 15/03/2015

כ-10% מהסטודנטים לרפואה בישראל, מעוניינים לבצע את הסטאז' שלהם ברמב"ם. הנתונים, שפורסמו על ידי משרד הבריאות, מראים גם כי רמב"ם הינו הבחירה השלישית בדירוג הארצי של הסטודנטים, אחרי איכילוב ובילינסון במרכז, ומדורג כמוביל בצפון. מי אמר שעבודה טובה לא משתלמת?

בתמונה: סטודנטים שנה שישית לרפואה 
ביום עיון "סטאז'יולוגיה" ברמב"ם, 
שהתקיים בחודש ינואר האחרון. 
צילום: יח"צ.בתמונה: סטודנטים שנה שישית לרפואה ביום עיון "סטאז'יולוגיה" ברמב"ם, שהתקיים בחודש ינואר האחרון. צילום: יח"צ.

המרכז הרפואי רמב"ם נמצא במקום הראשון מבין בתי החולים בצפון, בבחירת סטודנטים לרפואה לשלב הסטאז' של לימודיהם, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו ביום חמישי האחרון. ברשימה הארצית הגיע רמב"ם למקום השלישי בבחירת הסטאז'רים (אחרי איכילוב ובילינסון), כשהוא עוקף את שיבא תל השומר (מקום שישי בדירוג) ואת הדסה עין כרם (מקום 11 בדירוג).
מתוך 623 הסטודנטים לרפואה שסיימו את לימודיהם ונרשמו לשנת הסטאז', 60 סטודנטים העדיפו לבצע את אותו ברמב"ם. יש לציין שמספר המקומות לביצוע סטאז' בבתי החולים מוגבל ומשום כך נערכת הגרלה בין הסטודנטים. השנה בוצעה ההגרלה באופן ממוחשב, על פי החלטת משרד הבריאות, כאשר תוצאות ההגרלה הגיעו לידי הסטודנטים באופן מידי במקום אחרי המתנה ארוכה של חודשים כפי שהיה נהוג בשיטה הקודמת.

"סטאז'יולוגיה": הנשק הסודי של רמב"ם
כחלק מן התחרות על ליבם של הסטודנטים, מזה ארבע שנים, מקיימת הקריה הרפואית רמב"ם יום עיון פתוח לסטודנטים לרפואה, שנה שישית, במטרה להציג בפניהם את יתרונות בית החולים הגדול בצפון כמקום המועדף עליהם לביצוע הסטאז'. האירוע, שזכה לשם "סטאז'יולוגיה", כולל הרצאות מפי גורמים בכירים בבית החולים ומפגש עם נציגי המחלקות השונות בשיטת "השולחן העגול".

במהלך חודש ינואר התקיים יום העיון לשנה הנוכחית, וזכה להצלחה גדולה עם 120 סטודנטים שהגיעו לרמב"ם כדי להכיר את בית החולים מקרוב. הסטודנטים, שהגיעו מכול הפקולטות לרפואה בארץ , האזינו להרצאות פתיחה על סטאז' והתמחות בבית החולים, ותוכניות הפיתוח שלו מפי מפרופ' רפי ביאר, מנהל בית החולים, פרופ' קרל סקורצקי, ראש מנהל מחקר ופיתוח, פרופ' ריבה בריק, יו"ר ועדת החינוך בביה"ח, ד"ר איל בראון, יו"ר ועדת הסטאז' וד"ר חגי בר יוסף, נציג המתמחים.

בהמשך קיימו הסטודנטים מפגשים סביב "שולחן עגול" עם מנהלי המחלקות והחטיבות השונות ברמב"ם, ושוחחו עימם לגבי אפשרויות ההתמחות והמחקר בבית החולים. את המפגש חתמו סיורים שהתקיימו בבית החולים החדש לילדים על שם רות רפפורט, בחדר המיון המחודש ובמחלקות הפנימיות המחודשות.

לדבריו של ד"ר בראון, מיקומו הגבוה של רמב"ם בדירוג הסטודנטים הארצי הוא בבחינת מגמה שנמשכת כבר כמה שנים: "אנו עדים לעליה בביקוש לסטאז' והתמחות בבית החולים בשנים האחרונות, ולצד איכילוב ובילינסון רמב"ם הוא מהמבוקשים ביותר", אומר ד"ר בראון, "אנו בהחלט מצפים לפגוש כאן את הדור הבא של הרפואה, ולהפוך אותם לחלק מהיכולת והמצוינות שהפכו לשם נרדף לרמב"ם".