חדשות רמב"ם

​סגירת מעגל: רופא העיניים שנפטר תרם את קרניות עיניו

תאריך פרסום: 04/09/2017

במשך עשרות שנים טיפל ד"ר מיכאל גלבוע, רופא עיניים בכ​יר ברמב"ם, באלפי מטופלים. לפני כמה ימים הוא נפטר בביה"ח, אולם גם לאחר מותו, המשיך ד"ר גלבוע לדאוג לבריאות המטופלים כאשר ביקש לתרום לאחר פטירתו את קרניו עיניו. השתלת שתי הקרניות בוצעה אף היא ברמב"ם בשני מטופלים אשר סבלו ממחלות עיניים שהעמידו את ראייתם בסכנה.

בתמונה: ד"ר מיכאל גלבוע ז"ל. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: ד"ר מיכאל גלבוע ז"ל. צילום: פיוטר פליטר.

ד"ר גלבוע, בן 72 במותו, היה מוותיקי רופאי העיניים בחיפה ושימש עד לפרישתו לגמלאות כמנהל היחידה לאוקולופלסטיקה במחלק עיניים – תחום התמחות שמשלב בין רפואת עיניים וכירורגיה פלסטית וכולל גם טיפול בנזקים לעצמות ארובת העין.

"לאחר שהציל את מאור עיניהם של מטופלים רבים מספור במהלך עבודתו כרופא עיניים במשך למעלה מ-40 שנה, דאג ד"ר גלבוע להמשיך ולהציל את מאור עיניהם של הנזקקים לכך גם לאחר מותו", הספיד אותו קולגה וחבר למחלקה, פרופ' משנה קליני יצחק בירן, "אנו מצדיעים לאצילות הנפש של מי שהיה מחויב להצלת מאור עיניהם של הזקוקים לכך תמיד וללא גבול. במותו, כמו בחייו, הייתה ידו שלוחה תמיד כדי לתת ולא כדי לקחת".

ד"ר גלבוע החל להתמחות ברפואת עיניים ברמב"ם בשנות ה-60 ועבד גם בבתי חולים אחרים בצפון – בפוריה, בצפת ובנהריה. בסוף שנות ה-80 שב לרמב"ם לנהל את היחידה לאוקולופלסטיקה ולעבוד כרופא בכיר במסגרת מחלקת העיניים של ביה"ח.