חדשות רמב"ם

שבעה מרופאי רמב"ם זכו במענקי מחקר יוקרתיים

תאריך פרסום: 21/08/2017

שבעה מרופאי וחוקרי רמב"ם זכו לאחרונה במענקי מחקר תחרותיים יוקרתיים מטעם גופים המקדמים מחקר ומדע בישראל, אירופה וארה"ב. המענקים, אשר מסתכמים במיליוני שקלים, ניתנו לזוכים כאות הערכה ותמיכה במחקרים שהם מקיימים בימים אלו בביה"ח בתחומים של תאי גזע, סוכרת, כאב, סרטן, המטולוגיה ועוד. ​

צילום אילוסטרציה

צילום אילוסטרציה

המענקים מיועדים למימון המחקרים השונים אשר מתוכננים ברובם להמשך בין שלוש לארבע שנים. הזוכים הינם: פרופ' שרה זליג, פרופ' משנה מור'יר ח'מיאיסי, ד"ר ילנה גרנובסקי, פרופ' משנה ענת אהרון, ד"ר יובל גפן, פרופ' זיו גיל וד"ר נטע מילמן.

"התחרות על מענקי המחקר הללו היא גדולה והזכייה בהם מהווה הישג בעל חשיבות גדולה הן לרופאים והן למוסדות שבהם המחקרים הללו מתקיימים", מסביר ד"ר גל אקירי, ראש תחום מענקי המחקר ברמב"ם. "העובדה שמענקים כאלה ניתנים לרופאי וחוקרי רמב"ם מהווה הצבעת אמון גדולה של קרנות המחקר התחרותיות המובילות במחקר הענף שמתקיים בבית החולים ומעידה על איכותו ורמתו הגבוהה".

רמב"ם נחשב לאחד מבתי החולים המובילים בארץ מבחינת הכנסות של מימון מחקרים לרופאיו, הישג אותו הוא שומר בשנים האחרונות למרות התחרות הגדולה על השגת מקורות מימון. עצם היותו בית חולים אוניברסיטאי, המסונף לטכניון וכן היותו מרכז רפואי המשתף פעולה בתחומי המחקר עם גופים מובילים בעולם, הן רק חלק מהסיבות לכך. תחום המחקר נחשב לערך חשוב בחזון בית החולים, אשר מעודד את רופאיו לבצע מחקר באמצעים שונים, כחלק מתפיסת הטיפול שמתחילה במיטת החולה ומסתיימת במעבדה.

"מחקר הוא חלק בלתי נפרד וחשוב בעשייה שלנו", אומר פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, "ממיטת החולה, שם משמש הרופא כמטפל, הוא לוקח איתו את הבעיה הרפואית, המחלה שטרם הצליחו לרפא, ובוחן אותה שוב במעבדה תחת המיקרוסקופ. הרצון לטפל בחולים אינו מוגבל לטיפול התרופתי, לניתוחים ולפרוטוקולים שאנו מכירים, אלא יוצא מתחומי מחלקת האשפוז והופך לחזון שיכול לשנות את חייהם של רבים מסביב לעולם. כבית חולים המקדם תפיסות של חדשנות, יזמות ופיתוח, אין ספק כי המחקר הוא כלי בעל חשיבות ממעלה ראשונה לפריצת גבולות חדשים ושינוי המציאות הקיימת לטובה".