חדשות רמב"ם

​22 מיליון ₪ גויסו לרמב"ם בערב הגאלה השנתי של ביה"ח

תאריך פרסום: 12/06/2017

בשורה לחולי כליה בצפ​ון הארץ: הודות לתרומה נדיבה של פילנתרופים מארה"ב, תתאפשר הקמתו של מרכז מצוינות ברמב"ם ע"ש קיילי, אשר יוקדש לקידום מחקר גנטי מניעתי בתחום הנפרולוגיה וטיפול מתקדם לרווחת חולים בארץ ובעולם

בתמונה: משפחת קיילי - יעקובי 
מקבלת את עיטור רמב"ם לשנת 2017. 
צילום: פיוטר פליטר.בתמונה: משפחת קיילי - יעקובי מקבלת את עיטור רמב"ם לשנת 2017. צילום: פיוטר פליטר.

מאות אורחים מכובדים מהארץ ומחו"ל לקחו חלק בערב הגאלה המסורתי שנערך בשבוע שעבר ברמב"ם, כחלק מאירועי פסגת רמב"ם לשנת 2017, שהוקדשו הפעם לנושא "הכליה, הגנטיקה ומה שמעבר". שיאו של האירוע הנוצץ היה טקס חלוקת פרסי עיטור הרמב"ם לשנה זו, אשר הוענק לחמישה אישים נבחרים: השגריר דניס רוס, לשעבר המתאם המיוחד למזרח התיכון בכהונת הנשיא קלינטון, פרופ' ג'פרי דרייזן, עורכו הראשי של ה"ניו אינגלד ג'ורנל אוף מדיסין", פרופ' ריצ'ארד הורטון, עורכו הראשי של עיתון "הלאנסט" ובני הזוג הארווי וגלוריה קיילי, פילנתרופים אמריקאים שמסייעים לקידום מערכת הבריאות בישראל, אשר יוצגו בטכס על ידי בתם אליסיה קיילי יעקובי.

במהלך האירוע הכריז פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, על תרומה ייחודית בסך 18 מיליון ₪ שהתקבלה מבני הזוג קיילי, במטרה להקים מרכז מצוינות בתחום הנפרולוגיה. המרכז החדש ישרת את מטופלי בית החולים ויקדם לצד טיפול מיטבי ומתקדם, מחקר גנטי בתחום הנפרולוגיה וזאת במטרה למנוע התפתחות של מחלות כליה וכדי לשפר את יכולות הטיפול, לרווחת מטופלי רמב"ם ומטופלים רבים ונוספים ברחבי העולם. 4 מיליון ₪ נוספים גויסו במהלך הערב.

על במת הטקס עמדה אליסיה קיילי יעקובי, בתם של בני הזוג המתגוררת עם משפחתה בארץ, והודתה לוועדת פרס עיטור רמב"ם על הבחירה בהוריה. קיילי יעקובי הקריאה מכתב שכתב אביה, שנבצר ממנו להשתתף באירוע, ובו הוא שוטח את תקוותיו באשר ליכולת של הרפואה להתמודד עם מחלות נפרולוגיות שונות בהצלחה. המעמד, שהיה מרגש מאוד, הפך למרגש עוד יותר כשבדבריו הסגיר קיילי האב את עצם היותו מטופל דיאליזה מזה שנים רבות. קודם לדברים שהקריאה, עלתה הבת הגאה יחד עם כל משפחתה לבמת הטקס וקיבלה מחברי וועידת הפרס - פרופ' ביאר, פרופ' קרל סקורצקי, ראש מנהל ופיתוח ברמב"ם ומר ישראל (שרי) גרדינגר, נציג אגודת ידידי רמב"ם ומבעלי תיאטראות ישראל - את הפרס המכובד לקול תשואות הקהל.

בני הזוג קיילי הינם מייסדי הקרן הנושאת את שמם ומשמשת לפעילות פילנטרופית בישראל ולמען קהילות יהודיות בארה"ב בתחומי החינוך, הרפואה, הרווחה ועוד.
הרווי קיילי, מהדס ויזם, הינו מייסד חברת האלקטרוניקה 'מיני סירקטס', חברה עולמית המובילה בתכנון, ייצור והפצה של מוצרי RF ,IF ומיקרוגל. מוצרי החברה שנוסדה בסוף שנות ה-60 של המאה הקודמת בניו-יורק, ארה"ב, משמשים ליישומים תעשייתיים, צבאיים ורפואיים, ועוד.
לבני הזוג קשרים עמוקים עם מדינת ישראל והם תומכים בארגונים, מטרות ועמותות שונות בארץ, כגון: ידידי צה"ל, איחוד הצלה ועוד רבים נוספים.