חדשות רמב"ם

בהפרש של ימים ספורים: חמש אחיות ילדו בזו אחר זו ברמב"ם

תאריך פרסום: 13/04/2015

בהפרש של כמה ימים, הגיעו למחלקת יולדות ברמב"ם חמש אחיות, בנות לשתי משפחות שונות, אשר ילדו בזו אחר זו. כך כל המשפחה יחד...

בתמונה: שלומית (מימין) ואורטל (משמאל).
צילום: עופר גולן, דוברות הקריה הרפואית רמב"ם.בתמונה: שלומית (מימין) ואורטל (משמאל). צילום: עופר גולן, דוברות הקריה הרפואית רמב"ם.

כשאורטל בן יעקב (בת 20 מקרית שמואל) הגיעה במהלך חול המועד ללדת את בנה הבכור ברמב"ם, המשפחה הגרעינית שלה כבר היתה שם וחיכתה לה. הסיבה? יומיים לפני כן אחותה הגדולה, שלומית מיראל (בת 24 מקרית שמואל) ילדה אף היא את בתה השנייה ושהתה באותה המחלקה. כאשר האחיות שכבו זו לצד זו באותו החדר, הן נזכרו איך ימים ספורים לפני כן אחותן הגדולה, אסתר קבקוזשווילי (בת 30 מקרית שמואל), הביאה לעולם את בנה החמישי, גם היא ברמב"ם.

אמן של הבנות, מרינה קרן (50 מקרית שמואל), מספרת כי בשבועיים האחרונים היא נכנסת ויוצאת כל הזמן ממחלקת היולדות ברמב"ם: "זה חודש של שמחות", אומרת הסבתא המאושרת, "קודם ברית לבן של אסתר ורוני, א"כ חוגגים את פסח, בהמשך בריתה לבת של שלומית ויוסי וא"כ בע"ה ברית נוספת לבן של אורטל ובנימין. אנשים מתקשרים לומר מזל טוב על לידה אחת ואנחנו כבר מבשרים על לידה נוספת. שנמשיך לשמוח כך כל הזמן".

גם האחיות עצמן לא הספיקו לעכל את השמחה המשולשת. "זה כיף גדול ללדת יחד עם אחותי", אומרת אורטל, האחרונה מבין האחיות שהגיעה ללדת בביה"ח, "זו חוויה שלא נשכח". אגב, ברוח חג הפסח ציינו בני הזוג בן יעקב שבנם, הוא הנכד ה-12 לסבתא מרינה – בדומה לאביו בנימין ששמו מייצג את השבט ה-12משבטי ישראל.

בהמשך המסדרון ממשיכה האווירה המשפחתית במחלקה, עם שתי אחיות נוספות אשר הגיעו ללדת באותו היום ברמב"ם. בלילה שבין שבת לראשון ילדה וורדה שמאלי (בת 22 מעכו) בן בכור לה ולבעלה סאהר (בן 28). שעה קלה לפני כן יצאה מחדר הלידה אחותה הגדולה של וורדה, אמאני לבאבידי (בת 27 מעכו), אשר הביאה לאוויר העולם את ילדה השני – בת לה ולבעלה מוחמד (בן 34) שנולדה בניתוח קיסרי. "הקדמתי ללדת בכמה ימים", מספרת וורדה אשר שוכבת לצד אחותה באותו החדר, "הלידה של אמאני הייתה מתוכננת וידענו שנלד בסמיכות, אבל אין ספק שזה מאוד מיוחד ללדת באותו היום. כל המשפחה נמצאת כאן אתנו באותו החדר, והשמחה כפולה וגדולה".

חיברו אלינו גם בפייסבוק - למעבר לחצו כאן​