חדשות רמב"ם

בתוך שבוע, למעלה מ-1,300 מעובדי רמב"ם התחסנו נגד השפעת

תאריך פרסום: 24/10/2017
מבצע חיסוני השפעת העונתית לעובדי רמב"ם יצא לדרך בתחילת השבוע שעבר, כאשר עובדי בית החולים נקראו להגיע אל מרפאת הפרסונל ולהתחסן. מדובר בצעד מניעתי שגרתי מפני ווירוס השפעת העונתי, הננקט בכל שנה, לקראת עונת החורף. החיסונים נעשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות בכל בתי החולים וקופ"ח.
​בתמונה: פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, מתחסן.
צילום: פיוטר פליטר. 

​בתמונה: ורד הראל
צילום: גלן ווילסון
צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.​בתמונה: פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, מתחסן. צילום: פיוטר פליטר. ​בתמונה: ורד הראל צילום: גלן ווילסון צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם.

ראשונים להתחסן היו נציגי הנהלת בית החולים, רופאים ואחיות בכירות, אשר ביקשו לנצל את ההזדמנות ולשמש דוגמא לשאר צוות בית החולים והציבור הרחב, במטרה לעודד אותם להתחסן. נכון להיום בבוקר (יום ג', ה-24.10), שבעה ימים מאז החל מבצע החיסונים ברמב"ם, עומד מספר המתחסנים מבין עובדי בית החולים על 1,361 איש המגיעים מסקטורים שונים.

"למתן החיסונים לעובדי ביה"ח מספר מטרות", מסבירה גילה היימס, מנהלת הסיעוד ברמב"ם, "בראש  ובראשונה להגן על עצמם ועל בני משפחותיהם מפני הווירוס, כמו גם על המטופלים בבית החולים. אנו רואים בעובדים אחראים אישית לחיסון שלהם, לטובת שמירה על בטיחותם המקצועית. משנה לשנה המודעות לחשיבות הנושא וההיענות של הצוותים שלנו עולה. אנחנו בהחלט מרוצים".

"למתן החיסונים לעובדי ביה"ח מספר מטרות", מסבירה גילה היימס, מנהלת הסיעוד ברמב"ם, "בראש  ובראשונה להגן על עצמם ועל בני משפחותיהם מפני הווירוס. שנית, חשוב מאד להגן על המטופלים בבית החולים. אנו רואים בעובדים אחראים אישית לחיסון שלהם, לטובת התפקוד המיטבי שלהם. משנה לשנה המודעות לחשיבות הנושא וההיענות של הצוותים שלנו עולה. אנחנו בהחלט מרוצים".

לחצו כאן לצפייה במבצע חיסוני עובדי רמב"ם לשפעת. נסו לעמוד בקצב

חיסון השפעת העונתי מומלץ במיוחד לילדים, מבוגרים וקשישים
ד"ר צבי דוולצקי, מנהל השירות הגריאטרי ברמב"ם, מציין כי המלצת משרד הבריאות לחיסון במבוגרים נובעת מכך שמדובר באוכלוסייה בסיכון גבוה לסיבוכים של מחלת השפעת, ואף לתמותה: "קשישים רבים סובלים ריבוי מחלות רקע, שכיחות של תחלואה ושינויים פיזיולוגיים במערכת החיסונית. השפעת היא גורם סיכון נוסף, אותו ניתן למנוע בעזרת חיסון פשוט".

לדבריו פרופ' עימאד קסיס, מנהל השירות למחלות זיהומיות בילדים ברמב"ם ורופא בכיר ביחידה למחלות זיהומיות בביה"ח, גם בקרב הילדים עלולים להתפתח סיבוכים עקב מחלת השפעת. "ההמלצה לחסן היא לכלל האוכלוסייה, החל מגיל חצי שנה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות", מסביר פרופ' קסיס, "כאשר אנחנו מחסנים ומצליחים למנוע את המחלה הדבר משליך לא רק על בריאות הילדים, אלא גם על בריאותם של כל מי שנמצא מסביבם".

הקריה הרפואית רמב"ם קוראת לעובדי מערכת הבריאות ולציבור הרחב להתחסן על מנת להגן על בריאותכם ועל בריאות סביבתכם.