חדשות רמב"ם

לפנק, לפנק, לפנק: מייקאובר ליולדות רמב"ם.

תאריך פרסום: 27/04/2015

איפור, תסרוקת והמון תשומת לב ​- זה מה שקיבלו יולדות רמב"ם אתמול, במסגרת חווית פינוק שאורגנה עבורן. בין המתפנקות מצאנו גם את לינור פחימה, משתתפת "המרוץ למיליון" שילדה בשבת את בנה הבכור. אצלנו כולן סלבס...

​בתמונה: לינור פחימה, 
משתתפת "המרוץ למיליון", 
בפעילות מפנקת במחלקת הלידה של רמב"ם.
צילום: פיוטר פליטר.​בתמונה: לינור פחימה, משתתפת "המרוץ למיליון", בפעילות מפנקת במחלקת הלידה של רמב"ם. צילום: פיוטר פליטר.

מי שנכנס אתמול למחלקת יולדות ברמב"ם חשב שהגיע בטעות לסט של הפקת אופנה. יולדות רבות ונשים המאושפזות במחלקה לקראת הלידה, בילו את שעות הבוקר כשהן מוקפות במעצבי שיער ומאפרים ונהנות ממייקאובר מפנק. מי שהשלימה את חווית הזוהר היתה לינור פחימה, משתתפת "המרוץ למיליון" שילדה את בנה הבכור ביום שבת האחרון ברמב"ם, וניצלה גם היא את ההזדמנות להתפנק.

על טיפוח היולדות היו אמונים תלמידי השכבה הבוגרת של בית הספר הטכנולוגי "עתיד מוצקין", ממגמת איפור ועיצוב שיער, אשר הגיעו למחלקות היולדות ברמב"ם במטרה להעלות חיוך על פניהן של האימהות הטריות והאימהות המיועדות. התלמידים העמידו מספר עמדות פן ועמדת איפור גדולה וקראו ליולדות לבוא ולהתפנק. ההיענות היתה גדולה, ותוך זמן קצר החדר התמלא ביולדות אשר התרגלו לרוטינת החלוק ונעלי הבית. שעתיים לאחר מכן, המחלקה כבר נראתה אחרת, עם יולדות מאופרות ומסורקות למשעי.

בין הנשים שלקחו חלק בפעילות המהנה, היו גם מספר נשים שהיו בשמירת היריון שקיבלו טיפול מפנק עד למיטה. עבור הנשים הללו, היוזמה היתה נקודת אור בשגרת היום יום הארוכה שלהן, בציפייה ללידה שתתרחש רק בעוד מספר שבועות.

"זו פשוט הנאה בלתי רגילה לראות את היולדות שלנו נהנות כך", אומרת מיכל קרנצלר, מנהלת הסיעוד בחטיבת מילדות ברמב"ם, "אחרי שילדו והעניקו כל כך הרבה אנרגיה מעצמן. מגיע להן משהו קטן שהוא רק שלהן".

את הפעילות ארגנו מטעם רמב"ם: מיכל קרנצלר, מנהלת הסיעוד בחטיבת מילדות ברמב"ם ומירב גנות מאגף השיווק, ביוזמת מורות ביה"ס גלית שאול-מחנכת הכיתה, מירי זמיר – מרכזת מגמת עיצוב שיער ואיפור ולבת נפתלי – מורה לאיפור בביה"ס.

רק ברמב"ם: לידה, איפור ותסרוקת. צפו:
צילום ועריכה: עופר גולן, דוברות רמב"ם.