חדשות רמב"ם

האמנית הנודעת סוראיה נזריאן תרמה פסל לביה"ח "רות" לילדים

תאריך פרסום: 18/06/2017

פסל מרשים, פרי יצירתה של האומנית הנודעת, נתרם לאחרונה לבית החולים במטרה לקדם סביבה מעודדת החלמה​

בתמונות: מתוך טקס חשיפת הפסל "אהבה מרפאת".
צילומים: פיוטר פליטרבתמונות: מתוך טקס חשיפת הפסל "אהבה מרפאת". צילומים: פיוטר פליטר

העוברים והשבים ברמב"ם לפני כמה ימים, נתקלו במחזה לא שגרתי. במשך שעות ארוכות עמל צוות ייעודי על צירופם של חלקים שונים העשויים ברונזה מפוסלת, לטובת הקמתו של פסל מעורר השראה בחזית בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם. על העבודה פיקחה סוראיה (שרה) נזריאן, אומנית ידועה ומי שאחראית על היצירה שזכתה לשם "אהבה מרפאת". מאז שהוקם הפסל ברחבת בית החולים הוא זוכה לעניין רב בקרב המבקרים, ובראשם הילדים הסקרנים.

הפסל, שניצב על במה מעץ, מתאר דמות נשית החובקת ילדים ומסביבם ציפורים. לצד הפסל ניצב שילוט המתאר את תחושותיה והשראתה של האומנית: "חיינו מועשרים על ידי קשרי אהבה שאנו יוצרים במהלך חיינו. תחילה אנו חווים אהבה כילדים. אנו מעבירים אהבה זו הלאה ככל שאנו מתבגרים - לבני הזוג שלנו, לחברינו ולילדינו. בפסל "אהבה מרפאת", נוכחותה האוהבת של הדמות הנשית המרכזית מרגיעה את הילדים הנאספים בזרועותיה ובין קפלי שמלתה, ומזמינה ציפורים לשחק עימם. היא אוניברסאלית. היא יכולה להיות אם, או אחות, או רופאה. תקוותי היא שכל מתבונן יחליט את מי היא מייצגת עבורו וכיצד אהבתה עשויה לרפא", כך כתבה נזריאן.

בטקס צנוע ומרגש שהתקיים בשבוע שעבר, נחשף הפסל לראשונה. בטקס לקחו חלק בני משפחת נזריאן, הגב' רות רפפורט, על שמה נקרא בית החולים לילדים ברמב"ם ובתה עירית, וכן נציגי הנהלת בית החולים, ידידים וחברים. פרופ' שרון פוליאקין, אמנית, בית הספר לאמנויות באוניברסיטת חיפה, נשאה דברים בפני המשתתפים וכן שרון נזריאן, בתה של האומנית.

סוריאה (שרה) נזריאן ובעלה יונס, הם מראשי קהילת היהודים יוצאי איראן בלוס-אנג'לס שבארצות-הברית ודמויות מפתח בקהילה. השניים ידועים בתרומתם הגדולה לישראל ולאזור חיפה בפרט. את יצירותיה של סוריאה נזריאן ניתן למצוא במקומות שונים בארץ ובארה"ב, כחלק מקידום ותמיכה באומנות.