חדשות רמב"ם

מאבטחי רמב"ם מצילים משפחה מבניין סמוך שעלה באש

תאריך פרסום: 14/12/2017

​צוותי רמב"ם מצילים את חייהם של אנשים רבים, אך אתמול בערב היו אלו דווקא מאבטחי בית החולים שחילצו כמה מתושבי שכונת בת גלים שבחיפה מסכנת חיים.

מאבטחי רמב"ם מצילים משפחה מבניין סמוך שעלה באשמאבטחי רמב"ם מצילים משפחה מבניין סמוך שעלה באש

אמש (יום ד', ה-13.12.17), בשעות הערב המוקדמות הבחינו מאבטחי רמב"ם בעשן המיתמר ממסעדת "חומוס משאוושה" הנמצאת ברחוב העלייה השנייה, בסמוך לביה"ח. עם זיהוי השריפה, שנקלטה במצלמות האבטחה של בית החולים, הוזעקו מאבטחים לזירת השריפה כדי לחסום את הרחוב, להרחיק סקרנים מהמקום ולמנוע סכנה אפשרית לעוברים והשבים מהתפשטות האש והתלקחות של בלוני גז. במקביל הוזעקו כוחות הביטחון לזירה.

בזמן שמאבטחי רמב"ם מתמודדים עם אבטחת זירת האירוע והנוכחים במקום, שמע פתאום אחד מהם, כאמל נטור, בכי של תינוק מהקומה שמעל המסעדה. "הפעולה הייתה מידית", הוא משחזר, "לא היה ברור מאיפה הכניסה לבניין וניסיתי להגיע לקומת המגורים דרך כמה פתחים. בסוף מצאתי שער כניסה. היו שם הרבה דלתות, דפקתי על כולן. כשאחת נפתחה מצאתי שם אישה עם שלושה תינוקות בבית. עזרתי להם לרדת למטה וחזרתי שוב לבדוק דירות נוספות".

בקומה השלישית והאחרונה נמצאה דיירת נוספת ששהתה בבניין, אישה קשישה שנזקקה לעזרה. "אחרי שבדקתי שוב שאין אף אחד בבית, נעלתי את הדלת בשבילה ועזרתי לה לרדת את המדרגות". בתוך דקות ספורות מרגע הדיווח על השריפה הגיעו למקום אמבולנס מד"א, כוחות המשטרה וכוחות כיבוי אש שהשתלטו על הזירה ועל האירוע, שהסתיים ללא נפגעים.

"אנחנו מורגלים בסיטואציות של התמודדות עם אירועי שריפה וזו חלק מההכשרה שלנו", מסביר נטור, "יש לנו גם ציוד ייעודי למצבים כאלה, אבל הכוונה היא למקרים של שריפות בבית החולים. אלו לא נסיבות רגילות ולכן נחלצנו לעזרה ברגע שהשריפה פרצה. אני שמח שכל האירוע הזה הסתיים בשלום".

לחצו כאן כדי לראות את מאבטחי רמב"ם מגיעים לזירת השריפה!
צילום: באדיבות דוברות רמב"ם. צולם במצלמות האבטחה של ביה"ח.