חדשות רמב"ם

חוגגים 80: נשיא המדינה אירח את הנהלת רמב"ם לציון שמונה עשורים לפעילות בית החולים

תאריך פרסום: 14/05/2018
חברי הנהלת רמב"ם הוזמנו היום לקבלת פנים בבית הנשיא ריבלין, לכבוד חגיגות ה-80 של בית החולים. בין לחיצות הידיים והנאומים, הם מצאו גם זמן לגלות קשרי משפחה אבודים ולדבר על כדורגל ישראלי
בתמונה: נציגי רמב"ם בקבלת הפנים שהתקיימה היום בבית הנשיא. 
קרדיט צילום: פיוטר פליטר.
בתמונה: נציגי רמב"ם בקבלת הפנים שהתקיימה היום בבית הנשיא. קרדיט צילום: פיוטר פליטר.
משלחת של כ-30 מחברי הנהלת הקריה הרפואית רמב"ם ונציגים נוספים הגיעה היום (יום ג', ה-8.5.18) לביקור בבית הנשיא בירושלים, שם התקיימה קבלת פנים חגיגית לציון 80 שנה להקמת בית החולים הגדול בצפון.
 
האירוע, שהוגדר כמרגש במיוחד, נפתח בדבריו של פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם אשר סקר בפני הנשיא ראובן (רובי) ריבלין את עברו המפואר של בית החולים – מימיו תחת השלטון הבריטי, דרך הקמתה של מדינת ישראל והפיכתו לבית החולים אשר שימש חלק בלתי נפרד ממלחמותיה, וכלה בצמיחתו לאחד המרכזים המובילים בתחום הרפואה, המחקר, הטכנולוגיה והחדשנות. פרופ' ביאר הציג בדבריו גם את העתיד הצפוי לבית החולים ואת החזון לפיו רמב"ם יהיה חלק אינטגרלי בתנופת ההיי-טק של אזור חיפה. בתום הדברים הגיש פרופ' ביאר את ספר רמב"ם, המספר את סיפורו של בית החולים מימי הקמתו ועד היום.
 
הנשיא ריבלין נשא אף הוא דברים במעמד קבלת הפנים וציין בחום את חשיבותו של רמב"ם עבור צפון המדינה, בעתות שלום ובזמני מלחמה, את היותו דוגמא ומופת לדו-קיום וקרוב לבבות ואת חתירתו של בית החולים לקידום החדשנות בתחומים השונים. "המסירות שלכם לכל חולה וחולה, כפי שהנחיל הרמב"ם על שמו נקרא בית החולים הם מופת ודוגמה", אמר הנשיא ריבלין והוסיף, "אני רוצה להודות לכם, רופאות ורופאים, אחיות, אחים וצוות בית החולים המסור על כל שעשיתם ומה שעוד תעשו עבור תושבי הצפון".
 
בין נהלי הטכס הרשמיים, מצאו חברי הנהלת רמב"ם שני נושאים משותפים וקצת פחות פורמליים עם הנשיא. ד"ר צבי (בוקי) בן-ישי, לשעבר סגן מנהל רמב"ם והיסטוריון חובב, סיפר לנשיא ריבלין על קשר משפחתי שמצא ביניהם דורות אחורה ואילו ד"ר אבי ויסמן, סגן מנהל רמב"ם בהווה המשמש כרופאה של קבוצת הכדורגל הפועל חיפה, איחל לנשיא "בהצלחה" במשחק הצפוי להתקיים מחר בערב (יום ד',
ה-9.5.18) בין הקבוצה האדומה לבית"ר ירושלים, שהנשיא שימש בעבר כיושב הראש שלה.