חדשות רמב"ם

חדש ברמב"ם: מרפאת נשים לנפגעות אלימות מינית

תאריך פרסום: 22/07/2020 08:00

נפגעות תקיפה מינית משלמות את מחיר הטראומה גם בבריאותן.
מרפאה חדשה ברמב"ם מעניקה מסגרת ייעודית לנשים הללו במטרה לתת להן מעקב וטיפול רפואי באופן שמתאים להן

צילום אילוסטרציה: דר' פטרוסב ונורית אריאל עם מטופלת במרפאה (המצולמת איננה מטופלת אלא מציגה). צילום: הקריה הרפואית רמב"םצילום אילוסטרציה: דר' פטרוסב ונורית אריאל עם מטופלת במרפאה (המצולמת איננה מטופלת אלא מציגה). צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

אחת מכל שלוש נשים עוברת תקיפה מינית בחייה, כך עולה מנתונים שנאספו בשנים האחרונות. האירועים השונים אותן חוות הנשים הללו, משאירים משקעים רבים ולאורך השנים והן נאלצות להתמודד עם ההשלכות השונות של אותה הטראומה.

הטראומה הרגשית שחוות אותן נשים, כמו גם הטראומה הפיזית, מונעת מנשים רבות לקיים שגרה רפואית תקינה, בכל מה שקשור לבדיקות שיגרה, מעקב גינקולוגי וקבלת מענה לבעיות שעולות. שירות חדש אשר נחנך כעת ברמב"ם נותן מענה ייחודי לנשים אלו ומאפשר להן לדאוג לבריאותן באופן המותאם להן ולמצבן המורכב.

מרפאת מת"ן, הפועלת במסגרת מרפאת נשים ברמב"ם, מטפלת במכלול הבעיות, הבדיקות ומחלות מתחום רפואת הנשים, כאשר על צוות המרפאה נמנים דר' אנה פטרוסב, רופאת נשים בכירה, המתמחה גם בתחום של רפואת גיל המעבר ונוירו-אורולוגיה, בדגש על טיפול בנשים עם הפרעה בתפקוד מיני, נורית אריאל, אחות אחראית מרפאת נשים, מנוסה בטיפול באישה במעגל החיים, ואורי מזור, עובד סוציאלי מתחום בריאות הנפש, בעל ניסיון בתחום הטראומה המינית.

"מדובר בנשים הזקוקות למעקב רפואי ומענה לבעיות רפואיות שכתוצאה מהטראומה המינית אינן מטופלות, מסבירה דר' פטרוסב, "אבל, בגלל הטראומה הלא פשוטה שחוו הן נמנעות מלהגיע לביקור במרפאה ולכל מפגש עם חוויה רפואית שעלולה להיות לא נעימה עבורן ולהציף את הטראומה מחדש. כתוצאה מכך הבריאות שלהן עלולה להיזנח".

"יש כאן הבנה שהנשים הללו צריכות מענה מסוג אחר", אומרת אריאל ומוסיפה, "המרפאה החדשה ברמב"ם פועלת על פי התפיסה הזו, שמאפשרת לנשים שהותקפו מינית לקבל טיפול מסור, רגיש, שרואה אותן ונותן מענה מקצועי, רחב ומדויק ככל שניתן לצרכים שלהן".

*הפניה למרפאת מת"ן כרוכה בהתחייבות מקופת החולים או תשלום סמלי. לתיאום תור יש לפנות לאילנית בטלפון 04-777-2292/3242 או באמצעות דוא"ל: [email protected]
באין מענה טלפוני ניתן להשאיר הודעה קולית וצוות המרפאה יצור קשר בהקדם.