חדשות רמב"ם

ממשיכים בחגיגות: הנהלת רמב"ם מציינת את יום העצמאות עם ילדי העובדים

תאריך פרסום: 30/04/2020 12:30

חגיגות יום העצמאות ה-72 לישראל נמשכות ברמב"ם, כאשר הבוקר ציינו ילדי מעון עובדי רמב"ם בימי הקורונה את האירוע המשמח. הילדים, שחגגו את אירועי יום העצמאות בסגר בבתיהם, זכו הבוקר לאירוע חגיגי מהסוג ששאר ילדי ישראל לא נהנו ממנו השנה.

בתמונות: חוגגים עצמאות במעון ילדי רמב"ם.
 צילומים: הקריה הרפואית רמב"ם.בתמונות: חוגגים עצמאות במעון ילדי רמב"ם. צילומים: הקריה הרפואית רמב"ם.

בעזרתם של מתנדבים רבים, ארגן צוות המעון פעילויות חוץ, תחרויות שונות, הפעלות בתוך הכיתות לבני הגילאים השונים, הרקדות ודוכני פופקורן וצמר גפן מתוק. אל החגיגה הצטרפו חברי הנהלת רמב"ם, ובראשם מנהל בית החולים ד"ר מיקי הלברטל, שהגיעו לראות מקרוב את הנעשה בשטח ולקחת חלק באירועים. במהלך הביקור, חברי ההנהלה לא מין הצד והצטרפו אל התחרויות שהתקיימו בין התלמידים כ"שחקני חיזוק" בתחרות משיכת חבל.

כזכור, מעון ילדי עובדי רמב"ם נפתח בחודש שעבר עם פרוץ משבר הקורונה, זאת כדי לתת מענה לעובדי המרכז הרפואי רמב"ם, בית החולים הגדול בצפון, הנחשבים לעובדים חיוניים בהיעדר מסגרות חינוכיות פעילות.
על מנת לאפשר לצוותי בית החולים לבצע את עבודתם ללא דאגה, הנהלת רמב"ם יזמה את פתיחתה של מסגרת חינוכית, המציעה פתרון לילדי העובדים בימים אלו לאורך יום העבודה. המסגרת כוללת כיתות לימוד עבור ילדי עובדים בגילאי 6-11 ולומדים בה עשרות מילדי עובדי ביה"ח.

מעון ילדי רמב"ם פועל מבית הספר עירוני א', הנמצא בסמיכות לבית החולים ומקיים מסגרת בין השעות 7:00-16:00 במהלכן מפעילים מורים חיילים את התלמידים ומספקים להם פעילויות חינוכיות וחווייתיות שונות. המעון מחדש את עבודתו מידי שבוע, בכפוף לעדכוני מערכת החינוך והמשק, והוא צפוי לסיים את פעילותו עם החזרת מערכת החינוך לפעילות מלאה.