חדשות רמב"ם

צפו: זה מה שקרה כשגיבור על פגש גיבור גדול ברמב"ם!

תאריך פרסום: 18/02/2020 08:00
רזיאל עמר, תושב קרית אתא המאושפז בימים אלו בבית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, חגג ביום שבת האחרון את יום הולדתו ה-6. לכבוד האירוע החשוב, התגייס בתחילת השבוע צוות מחלקת ילדים א' כדי לשמח את המטופל הצעיר שהתמודד עם בעיות רפואיות לא פשוטות בתקופה האחרונה.
בתמונה: רזיאל עמר וספיידרמןבתמונה: רזיאל עמר וספיידרמן
התוצאה הייתה מרגשת: בזמן שרזיאל ממתין ליד מיטת האשפוז שלו, הגיח לפתע אל חדרו ספיידרמן כשהוא מלווה בבועות סבון ומוזיקה משמחת. במשך דקות ארוכות, ביצע גיבור העל תרגילי אקרובטיקה מול הילד המופתע והפך את התדהמה שעל פניו לחיוך גדול. המפגש בין גיבור העל לגיבור הקטן, נחתם בעוגה מעוצבת שהעניק לו האורח המפורסם, מעשה ידיה של דנה שטרק, שהכינה אותה עבור האירוע בהתנדבות. ביקור גיבור העל נתרם אף הוא לטובת המשימה החשובה, על ידי מיכאל צריפין, מטעם "ארץ הפלאות", המקיימת הפעלות לאירועי ילדים וימי הולדת.
 
 
"זה אושר גדול לשמח ילדים מאושפזים", אומרת פולינה גורבן, אחות במחלקה שיזמה את ההפתעה יחד עם מעיין גלעד, עו"סית המחלקה, "כולנו במחלקה כמו משפחה אחת גדולה וכשאנחנו רואים שיש אפשרות להעלות חיוך על פנים של ילד ובני המשפחה, אנחנו נרתמים למשימה. זה חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה".
 
כזכור, עמר שהה עד לאחרונה במחלקת טיפול נמרץ ילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם, כשהוא מתמודד עם חיידק טורף שתקף את גופו. לאחר אשפוז בן שבועיים, הוא התאושש והועבר למחלקת ילדים א' להמשך טיפול והשגחה. כעת עומדת בפניו תקופת שיקום להתמודדות עם הזיהום שפגע בגופו והוא נעזר בקביים וכיסא גלגלים כדי להתנייד. בשבוע שעבר הוא זכה לביקור משחקני מכבי חיפה בכדורגל, הקבוצה שהוא אוהד, שבאו לתמוך בו ולעודד אותו בתהליך ההחלמה. 
 
"הילד הזה הוא בפירוש גיבור", מסכמת גורבן, "כל הילדים שלנו הם כאלה".