חדשות רמב"ם

מרגש: שחקני מכבי מבקרים אוהד בן ה-6 אחרי שהשתחרר מט.נ ילדים ברמב"ם

תאריך פרסום: 13/02/2020 08:00

במשך שבועיים שהה רזיאל עמר, בן 6 מקרית אתא, במחלקת טיפול נמרץ ילדים בביה"ח "רות" שברמב"ם, כשהוא מתמודד עם חיידק טורף שתקף את גופו. אחרי ימים רבים מורטי עצבים, הוא התאושש והועבר למחלקת ילדים א' להמשך טיפול והשגחה. היום, יום ה', ה-13.2 הוא זכה לחיזוק מקבוצת הכדורגל אותה הוא אוהד, כששחקני מכבי חיפה סיימו אימון וקפצו לבקר אותו בבית החולים.

בתמונה: שחקן מכבי חיפה, יובל אשכנזי מעניק כדורגל לרזיאל בן ה-6 | צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"םבתמונה: שחקן מכבי חיפה, יובל אשכנזי מעניק כדורגל לרזיאל בן ה-6 | צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם

" שבת הקרובה רזיאל יהיה בן 6", מסרה יאנה, אמו של האוהד הצעיר, "הוא מעריץ את כל הקבוצה וחולם להיות שחקן כדורגל. בבית יש לו מדים, צעיפים ועוד דברים של מכבי חיפה. זאת היתה הפתעה מדהימה עבורו".

הביקור, שתואם בעזרת פרופ' רם וייס, מנהל ילדים א' ברמב"ם וצוות המחלקה, גרם להתרגשות גדולה בקרב עמר הצעיר ובני המשפחה. משהתחרר ממחלקת טיפול נמרץ, עומדת בפניו תקופת שיקום להתמודדות עם הפגיעה של הזיהום בגופו. למרות הקושי הרב , עמד עמר בעזרת קביים והתמסר בכדור עם שחקני הקבוצה: גיל אופק, יובל אשכנזי ומקסים פלקושצ'נקו ועם פרופ' וייס בחדר האשפוז. המראה המרגש גרם לנוכחים בחדר למחות דמעה.

"הטיפול בילדים שלנו הוא לא רק בגוף אלא גם ברוח ובנפש", אומר פרופ' וייס, "מפגש כזה תורם המון לתהליך ההחלמה של ילד שעומד בפני שיקום וחולם להיות כדורגלן. אנחנו שמחים לעמוד לצידו ולצד המשפחה".

(וידאו: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם)

לדבריו של יובל אשכנזי, אחד השחקנים שלקחו חלק בפעילות: "זו זכות גדולה שניתנה לנו לשמח ילד או כל אדם . זה היה רגע מרגש, לראות את הניצוץ בעין של רזיאל. הרגע הזה שווה המון .מאחל לו רק בריאות".