חדשות רמב"ם

היחידה המתקדמת בארץ לטיפול נמרץ נוירוכירורגי נחנכה ברמב"ם

תאריך פרסום: 01/08/2017

היחידה, שנחנכה לאחרונה, מציעה את התנאים המיטביים בארץ לטיפול בפגיעות ראש​​

​צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם​צילום: פיוטר פליטר, דוברות רמב"ם

ההתמודדות עם פציעות ראש קשות מהוות את אחד האתגרים המסובכים ברפואה המודרנית. בבית החולים רמב"ם, שהוא בית חולים על אזורי, אליו מנותבים המקרים הקשים ביותר בצפון הארץ, והעסוק ביותר בישראל בכל הקשור למקרי טראומה קשים, נצבר ניסיון רב בטיפול בפציעות ראש קשות. הניסיון של רמב"ם הוא יומיומי – תאונות דרכים קשות, תאונות עבודה, תאונות ביתיות וכמובן – אירועים מהעולם הצבאי והפלילי מתנקזים לרמב"ם שנותן מענה לפגיעות ראש קשות.

מעבר לחדרי ניתוח משוכללים וצוותים מיומנים – יש חשיבות עליונה ליחידה טיפולית שעוקבת ומנטרת אחר מצב המטופלים בתקופה הראשונה שלאחר ניתוח ראש (נוירוכירורגי). בזכות תרומה יוצאת דופן של פול והרטה עמיר, ידידים קרובים של המרכז הרפואי פילנתרופים התומכים בתחומים רבים בישראל ביניהם – חינוך, תרבות ורפואה, נחנכה בשבוע שעבר היחידה המתקדמת מסוגה בישראל לטיפול נמרץ נוירוכירורגי.

היחידה שנבנתה בעלות של חמישה מיליון דולרים בקומה השנייה של בניין האשפוז הראשי ע"ש סמי עופר, תוכננה תוך הקפדה על כל פרט, במטרה לאפשר ניתור וטיפול מיטביים בפציעות שמוגדרות הקשות ביותר בתחום הטראומה. היחידה החדשה משתרעת על פני שטח של 400 מ"ר, וכוללת רק חדרים מבודדים למאושפזים בודדים, כאשר בכל חדר מותקנים אמצעי הניטור והטיפול המתקדמים מסוגם בעולם. המידע מכל החדרים מנותב לעמדת שליטה מרכזית שמאוישת 24 שעות ביממה. את היחידה מנהלת ד"ר ג'ניה מחמיד והיא כוללת בתוכה גם 3 מיטות לטיפול במאושפזים שעברו טיפול בשבץ מוחי. שבץ מוחי הוא תחום שבו חלה בשנים האחרונות התקדמות אדירה ביכולות הטיפול – רמב"ם הוא המרכז הרפואי הגדול בצפון שמציע שירות של צנתור מוח במקרה של קרישי דם או שטפי דם – פעולה המשפרת את סיכויי ההתאוששות משבץ מוחי לעומת טיפול תרופתי בלבד.