חדשות רמב"ם

אח מהמיון נפטר במפתיע תוך משחק כדורגל | חבריו במחלקה תרמו דפיברילטור להנצחתו

תאריך פרסום: 03/05/2022 08:30

פיראס שבאט ז"ל נפטר במפתיע בגיל 44, חבריו לעבודה התגייסו ורכשו דפיברילטור (מפעם) ותרמו אותו ליישוב נחף שבגליל

בתמונה: בני היישוב נחף במעמד קבלת מכשיר הדפיברילטור מרביע סלאמה (משמאל), יחד עם ראש המועצה המקומית ואחיו של פיראס, כרים (במרכז).בתמונה: בני היישוב נחף במעמד קבלת מכשיר הדפיברילטור מרביע סלאמה (משמאל), יחד עם ראש המועצה המקומית ואחיו של פיראס, כרים (במרכז).

פיראס, אב לחמישה, למד בצעירותו סיעוד, שימש בתפקיד אח במחלקה לרפואה דחופה ובמחלקה פנימית ה׳ שבקריה הרפואית רמב"ם, לקה בסוף חודש ינואר השנה בליבו, והתמוטט במהלך משחק כדורגל ביישוב נחף שבגליל. לאחר מאמצי החייאה שבוצעו בו, נקבע מותו בבית החולים. בשורת האיוב הזו תפסה בהפתעה גמורה את בני משפחתו, מכריו, שכניו ושותפיו לעבודה.

"פיראס, אישיות אהובה במלר"ד", כך מספר רביע סלאמה, אח אחראי המלר"ד ברמב"ם, "אני מכיר אותו מעל 20 שנים, כולם אהבו אותו, אדם חרוץ, החולים אהבו אותו, הוא אהב את העבודה, כל הזמן היה זמין לעבודה, מדובר באבידה כבדה וגדולה מאד למחלקה".

החברים למחלקה התלבטו כיצד ניתן יהיה להנציח את זכרו של שותפם לעבודה. "כשעלו כל מיני רעיונות כיצד להנציח את זכרו, עלה הרעיון לתרום לכפר דפיברילטור (מפעם) שיכול לתת מכת חשמל. בדיעבד, זה היה יכול להציל את החיים שלו. לכן חשבנו שיש פה משמעות, שהיא מעבר להנצחת זכרו, אלא הדבר יעלה את המודעות לנושא. כך נולד הרעיון להציב דפיברילטור במקום שבו הוא נפטר", מספר רביע. למרות החשש שמא העלות של דפיברילטור תהיה גדולה על יכולות התרומה של הצוות, זה לא מה שעניין את שותפיו של פיראס במלר"ד. כך מצא את עצמו הצוות אוסף את מלוא העלות תוך יממה. "מבחינת אנשי המלר"ד ברמב"ם, כמי שצעדו עם פיראס באותה הדרך, דרך של הצלת חיים, הבנו שזה האופן הכי מכבד והכי הולם את פועלו של פיראס, האיש, החבר והשותף האהוב לעבודה" מסכם רביע.

במהלך שבוע שעבר, מיד עם הגעת הדפיברילטור למשרדי המלר"ד, יצר רביע סלאמה קשר עם כרים שבאט, אחיו של פיראס המנוח, והשניים התארחו בלשכתו של ראש המועצה המקומית בנחף, עבד אלבאסט-קיס. במהלך המפגש המרגש שהתקיים באמצע חודש הרמדאן, ציין אחיו הקטן, כרים, בהתרגשות: "פיראס היה מספר לי כל הזמן על העבודה שלו, הוא היה מדבר על רמב"ם כמו שמדברים על משפחה". כרים ציטט מזיכרונו והוסיף: "פיראס כל הזמן היה אומר לי משפטים כמו 'זה מקום העבודה שבשבילו אני קם כל בוקר, והולך לשם בשביל לתת'. מה שאתם עושים כרגע זה התגמול שהוא נתן, בנדיבותכם, אתם נותנים מכל הלב בשביל לתת לנו זיכרון טוב, לנו, למשפחה שלנו ולכפר שלנו. מכשיר כזה יכול לתרום להרבה אנשים ולהציל את חייהם. זו מעלה מאד גבוהה".

צפו בכתבה המרגשת בשפה העיברית>>

צפו בכתבה המרגשת בשפה הערבית>>