חדשות רמב"ם

רובורמב"ם: ילדי "רות" לומדים לתכנת רובוטים

תאריך פרסום: 18/02/2019 08:00
המערך ההמטו-אונקולוגי בביה"ח "רות" לילדים שברמב"ם הפך הבוקר (יום א', ה-17.2) למעבדת תכנות לכמה שעות, כאשר ילדי המחלקה זכו לקחת חלק בפעילות מרתקת שהוקדשה כולה לרובוטיקה.
בתמונה: מתוך סדנת היצירה הרובוטית לגילאים הצעירים | צילום: פיוטר פליטרבתמונה: מתוך סדנת היצירה הרובוטית לגילאים הצעירים | צילום: פיוטר פליטר
במסגרת הפעילות הגיעו תלמידי כיתה ט', המשתייכים לקבוצת הרובוטיקה Connection #11808 ממשגב, כדי להעביר סדנה חווייתית לילדים המאושפזים במערך וכללה הפעלת רובוט, הסברים והתנסות בתכנות רובוטי, פעילות יצירת רובוטים וסדנת יצירה לגילאים צעירים, המוקדשת אף היא להכנת בובות רובוטים. הילדים המשתתפים קיבלו גם תיקי גב עם הפתעות – מזכרת מהסדנא הייחודית. את הפעילות קיימה קבוצת הרובוטיקה ממשגב, במסגרת פרויקט התנדבות למען הקהילה, בשיתוף פעולה עם עמותת "גדולים מהחיים" ובתמיכת חברות דר נופרים, זכוכית גביש וגל-גן.
 
בין המשתתפים היה גם שלו סלמה, בן 12 וחצי מעכו, המטופל במחלקה בחודשים האחרונים. הבוקר הוא לקח הפסקה קצרה משגרת הטיפולים, כדי להפוך למתכנת מחשבים ולהתנסות בעולם הרובוטיקה. יחד עם חברי הקבוצה ממשגב הוא נהג ברובוט והתנסה בתכנות רובוטי מול המחשב.
 
עבור התלמידים מדובר בבחירה הטבעית. "לכולנו יש קרובי משפחה אשר טופלו ברמב"ם או עובדים במחלקה", אמרו המתכנתים הצעירים, "רצינו לשמח את הילדים ולחשוף אותם לעולם המרתק שלנו, אבל הבנו שהדרך הכי טובה לעשות את זה היא להגיע אליהם. ההיענות הייתה גדולה ואנחנו שמחים להיות חלק מהאירוע הזה".